Китай зафіксував найбільший відтік коштів з 2015 року – Bloomberg

Китай зафіксував найбільший відтік коштів з 2015 року – Bloomberg

За даними видання, на фоні цього юань впав до 16-ти річного мінімуму

Китай зафіксував найбільший відтік коштів з 2015 року – Bloomberg

Глобальні компанії шукають альтернативи Китаю, що стало причиною відтоку $49 млрд за рахунком операцій з капіталом минулого місяця, що є найбільшим показником з грудня 2015 року.

Про це пише Bloomberg.

Цей відтік, спричинений прискореним зростанням другої за величиною економіки світу та збільшенням розриву в процентних ставках зі США, допоміг обвалити юань до 16-річного мінімуму. Ризик полягає в тому, що слабкість валюти ще більше знизить привабливість ринку і призведе до прискорення відтоку капіталу, що може дестабілізувати фінансові ринки, говорять аналітики.

Згідно з даними Державного управління валютного контролю, з $49 млрд відтоку з рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій минулого місяця, $29 млрд припали на інвестиції в цінні папери. Хоча притоки збільшилися, ще більша сума була виведена, що призвело до подальшого погіршення сальдо платіжного балансу.

Втеча відбувається на тлі того, що Пекін ризикує не досягти цільового показника економічного зростання на рівні близько 5% на рік на тлі проблем на ринку нерухомості та різкого падіння експорту. У серпні частка іноземних інвесторів у китайських суверенних облігаціях впала до чотирирічного мінімуму, тоді як вони позбулися рекордних $12 млрд акцій материкової частини Китаю за цей місяць.

Прямі інвестиції впали до дефіциту в $16,8 млрд у серпні, що є найгіршим показником з початку 2016 року. Баланс був від'ємним з середини 2022 року, оскільки обмеження через Covid та репресії проти приватного сектору відлякували інвесторів. Нестійке відновлення Китаю після зняття обмежень через Covid та падіння споживчої довіри означає, що інвестиції повертаються повільно.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що у серпні іноземні інвестори вивели з китайського ринку акцій рекордні $12,4 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло