Україна внесла дві німецькі верстатобудівні компанії до списку «міжнародних спонсорів війни»

Україна внесла дві німецькі верстатобудівні компанії до списку «міжнародних спонсорів війни»

SPINNER і DMG Mori продовжують допомагати росії виготовляти зброю

This material is also available in English
Україна внесла дві німецькі верстатобудівні компанії до списку «міжнародних спонсорів війни»
Фото: Trap Aggressor

Українське Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло до списку «міжнародних спонсорів війни» дві німецькі компанії, які виготовляють високоточні верстати – SPINNER та DMG Mori.

Вони, за даними українців, продовжують працювати з росією, зокрема з військово-промисловим комплексом.

«Верстати цих компаній продовжує утримувати і купувати росія, незважаючи на введені санкції. Без цих приладів вона не здатна виготовляти зброю та компоненти до неї», – йдеться у повідомленні НАЗК.

Агентство стверджує, що за час війни обсяг постачання продукції SPINNER до росії зріс на 500%, а на сайті офіційного дистриб'ютора компанії в росії, ТОВ «ШПІННЕР», йдеться, що він працює у звичайному режимі.

Дочірня компанія DMG Mori, за даними українського відомства, управляє у росії Ульяновським верстатобудівним заводом.

«Наприкінці лютого 2022 року DMG Mori оголосила про зупинку всіх продажів та обслуговування в росії, а також всього виробництва на своєму заводі в Ульяновську. Насправді DMG Mori залишається активним учасником на російському ринку, що суперечить її офіційним заявам», – стверджує НАЗК.

Нагадаємо раніше НАЗК оголосило, що баварська компанія SPINNER відправила свій верстат U5-630 російському Сєровському механічному заводу, і що верстат вже перебуває в дорозі з Туреччини до росії. Цей завод у тому числі виробляє, за даними українців, гільзи для артилерійських снарядів.

НАЗК написало офіційний лист владі Німеччини та самій компанії, в якому вимагало скасувати постачання.

Німецько-японська компанія DMG Mori у квітні цього року вже відповідала на звинувачення у тому, що продовжує працювати в росії, і заявляла, що з лютого минулого року згорнула всі операції на російському ринку.

Бекграунд. Нагадаємо, за даними Trap Aggressor, німецький верстат для виготовлення боєприпасів просто зараз прямує до росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло