Спікер республіканців Маккарті відмовив Зеленському у виступі на спільному засіданні в Конгресі

Спікер республіканців Маккарті відмовив Зеленському у виступі на спільному засіданні в Конгресі

Маккарті також не вважає пріоритетом розгляд нового пакету допомоги Україні на суму $24 млрд

This material is also available in English
Спікер республіканців Маккарті відмовив Зеленському у виступі на спільному засіданні в Конгресі
фото Офіційний сайт Президента України

У четвер український президент Володимир Зеленський відвідує Капітолій та планує зустріч із Джо Байденом у Білому домі. Він уже провів переговори з конгресменами США.

За повідомленням CNN, речник Палати представників Кевін Маккарті відмовився провести спільне засідання Палати представників та Сенату США, на якому міг би виступити президент України.

Подібний виступ відбувся у грудні 2022 року, і тоді американські парламентарі зустріли Зеленського оваціями.

Однак цього разу Маккарті заявив, що Конгрес «не має часу на проведення спільного засідання».

«Тому я вчинив так само, як з прем'єр-міністром Італії або прем'єр-міністром Великої Британії», – сказав він.

У четвер Зеленський провів приватну зустріч із групою республіканських та демократичних членів Палати представників, він також звернеться до членів Сенату.

Як зазначає CNN із посиланням на свої джерела, Маккарті також уникав появи разом із Зеленським перед пресою і не пустив фотографів до зали, де проходила його зустріч із українським президентом.

Маккарті повідомив, що говорив із Зеленським про використання американської допомоги та отримав відповіді на кілька питань. Спікер палати представників описав переговори як «хороші» та «продуктивні».

Під час прес-конференції журналісти також запитували Маккарті, чи має він намір винести на розгляд Палати представників новий пакет допомоги Україні на суму $24 млрд.

Але той постійно уникав прямої відповіді, пише CNN.

«Розумієте, нам треба подбати про фіскальні питання в Америці, – сказав він. – Я більш ніж підтримую розгляд пакету допомоги Україні. Але я знаю, що президент сфокусований лише на цьому, а у нас щойно 10 тисяч людей перетнули кордон, і Байден хоче це проігнорувати. Думаю, ми маємо пріоритети тут».

Білий дім заявив, що рішення Конгресу про виділення нового пакету допомоги Києву «критично важливо», щоб забезпечити успіх українського контрнаступу, і ці кошти «матимуть значний вплив на бойову кампанію України».

Володимир Зеленський зі свого боку під час зустрічі наголосив, що перемога України буде гарантією того, що ні росія, ні будь-яка інша диктатура не зможе дестабілізувати вільний світ.

«І, щоб перемогти, ми повинні бути разом. І перемагати разом. Ми розраховуємо на вас, на вашу постійну підтримку», – акцентував Зеленський.

Associated Press нагадує, що зустріч Зеленського із сенаторами пройде у Старій сенатській палаті – історично важливій залі Капітолію, що вважається знаком поваги до українського лідера.

Бекграунд. Як повідомлялося, США і союзники по G7 очікують, що війна в Україні затягнеться на 6-7 років. Вони враховують витрати на підтримку України при плануванні бюджетів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло