Що відбувалося за лаштунками Генасамблеї ООН: неочевидні перемовини
Mind Explains

Що відбувалося за лаштунками Генасамблеї ООН: неочевидні перемовини

Дві зустрічі не з першої шпальти, що можуть вплинути на майбутнє всього світу

Що відбувалося за лаштунками Генасамблеї ООН: неочевидні перемовини
Фото: DR

Протягом тижня всі уважно спостерігали за виступами лідерів держав з трибуни Генеральної Асамблеї ООН. Були і потужні промови, і незрозумілі закиди – і окремо потішив Реджеп Ердоган, якого стурбували «кольори ЛГБТ» усюди по штаб-квартирі ООН. Мабуть, йому до того ніхто не розповів про 17 Цілей тисячоліття. Тим часом у приміщеннях ООН відбулось кілька заходів, які можуть мати далекосяжні наслідки.

Зустріч Володимира Зеленського з фінансистами

У приміщенні дипломатичного представництва України при ООН відбулася цікава зустріч Президента Зеленського з американськими підприємцями, під час якої обговорювались можливості залучення приватного капіталу для повоєнної розбудови України.

Доволі знаковим є склад гостей. По-перше, організатором зустрічі з американського боку була Мері Ердоес, очільниця JPMorgan Chase & Co – компанії, яка є радником голови Української держави з питань залучення саме приватних інвестицій.

Серед гостей заходу були власник одного з найбільших світових хедж-фондів Citadel Кеннет Гріффін та мільярдер Білл Екман, засновник Pershing Square Capital Management – компанії з управління хедж-фондами.

Серед інших, на зустрічі були помічені президент Blackstone Джеон Грей, Баррі Штернліхт зі Starwood Capital Group, колишній очільник Google Ерік Шмідт, власник команди New England Patriots Роберт Крафт та колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер. Також, подейкують, був присутній і Майкл Блумберг – засновник та очільник однойменної агенції.

Саміт С5+1

У кулуарах Генасамблеї ООН відбулася перша президентська зустріч у форматі С5+1: американський президент Джо Байден зустрівся з лідерами Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.

Президенти обговорили питання безпеки, торгівлі та інвестицій, «необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн». Байден поділився баченням, як США та країни Центральної Азії «можуть працювати разом» та спільно вирішувати «проблеми регіональної безпеки… та забезпечення безпеки кордонів». Нагадаємо, що центральноазійські країни затиснуті між Китаєм, росією та Іраном з Афганістаном – ідеальне місце «докладання зусиль» для США.

Домовилися створити бізнес-платформу розвитку торгівлі та інвестицій для приватного сектору, а також обговорили можливість спільного видобутку корисних копалин у регіоні Центральної Азії.

Вже у жовтні USAID влаштує в регіоні міністерську зустріч з регіональних взаємозв’язків та пропрацювання конкретних кроків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло