Amazon інвестує близько $4 млрд у ШІ-стартап Anthropic

Amazon інвестує близько $4 млрд у ШІ-стартап Anthropic

Anthropic також погодився працювати над розробкою технології для власних чипів Amazon Trainium та Inferentia

Amazon інвестує близько $4 млрд у ШІ-стартап Anthropic

Amazon заявив, що інвестує до $4 млрд готівкою в стартап Anthropic, намагаючись конкурувати зі зростаючими хмарними конкурентами у сфері штучного інтелекту.

Про це пише Reuters.

Співробітники Amazon і клієнти хмарних сервісів отримають ранній доступ до технологій Anthropic у рамках угоди, які вони зможуть впровадити у свій бізнес. Стартап із Сан-Франциско також зобов'язався покладатися в першу чергу на хмарні сервіси Amazon, зокрема навчати свої майбутні моделі штучного інтелекту на великій кількості власних чипів, які він купуватиме в гіганта онлайн-торгівлі та комп'ютерних технологій.

У спільному інтерв'ю керівники хмарного підрозділу Amazon і Anthropic заявили, що негайні інвестиції досягнуть $1,25 млрд, при цьому кожна зі сторін має право ініціювати ще $2,75 млрд фінансування з боку Amazon.

Вони відмовилися повідомити, якою часткою тепер володітиме Amazon в Anthropic, а також про оновлену оцінку стартапу, яка востаннє оцінювалася більш ніж у $4 млрд. Amazon заявила, що не отримає місце в раді директорів і що її частка становитиме міноритарну позицію.

Для Amazon угода може означати зростання попиту, зокрема на чипи для ШІ. Наприклад, Anthropic погодився працювати над розробкою технології для власних чипів Amazon Trainium та Inferentia.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що конкурент OpenAI, Anthropic, залучає $100 млн від південнокорейської SK Telecom.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло