Дерипаска назвав санкції застарілим інструментом, який уже не діє в XXI столітті

Дерипаска назвав санкції застарілим інструментом, який уже не діє в XXI столітті

«Чому б не зупинити це з обох боків — не бачу, щоби хтось досяг заявленої мети», заявив він про війну

This material is also available in English
Дерипаска назвав санкції застарілим інструментом, який уже не діє в XXI столітті
фото DR

Російський мільярдер Олег Дерипаска в інтерв'ю Financial Times висловив сумніви, що санкції, запроваджені країнами Заходу через вторгнення росії до України, наблизять закінчення війни.

Засновник концерну з виробництва алюмінію «Русал» став одним із небагатьох російських бізнесменів, котрі виступили – хоч і обережно – проти війни в Україні. За даними FT, через критичні висловлювання Дерипаска втратив частину своїх активів у Сочі.

Коментувати це бізнесмен не став, проте про війну в інтерв'ю говорив дуже стримано.

«Я не розумію, чому б не зупинити це з обох боків, – заявив Дерипаска. – Я не бачу, щоб хтось досяг заявленої мети».

«Ви передасте Україні винищувачі F-16, F-35? Ви знаєте, єдина мета, яка буде досягнута, – це більше страждань, більше втрачених життів та більше поранених», – сказав мільярдер.

Продовження бойових дій, вважає Дерипаска, означатиме «ще 50 тисяч убитих з обох боків [і], можливо, 150 тисяч поранених» до наступного року.

«Ви справді вірите, що розумно змусити ще 200 тисяч людей страждати ще 12 місяців?» – заявив він.

Дерипаска, що знаходиться в американському списку санкцій з 2018 року і в списку ЄС з 2022-го, назвав санкції інструментом, що застарів і вже не може спрацювати в 21-му столітті.

«У мене завжди були сумніви щодо цього, як казали німці, вундерваффе [диво-зброї] у вигляді санкцій, що перетворює фінансову систему на свого роду інструмент ведення переговорів», – сказав він.

«Віра в те, що санкції зупинять війну або призведуть до зміни режиму, або якимось чином наблизять нас до завершення конфлікту… Ні. Ми маємо знайти інше рішення», – додав бізнесмен, хоча жодних інших рішень він не запропонував.

Бекграунд. Нагадаємо, Дерипаска став лідером серед російських олігархів за кількістю конфіскованих підприємств в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло