Британська розвідка: росія втратила приблино 90 літаків у війні з Україною

Британська розвідка: росія втратила приблино 90 літаків у війні з Україною

А їх ремонт ускладнюється нестачею запасних частин через зростання попиту та міжнародних санкцій

Британська розвідка: росія втратила приблино 90 літаків у війні з Україною
Ту-22

З лютого 2022 року Повітряно-космічні сили росії втратили в боях близько 90 літаків, повідомляє британське Міністерство оборони.

росія використовує деякі типи бойових літаків набагато інтенсивніше, ніж у мирний час. За прогнозом відомства, через високе навантаження термін їхньої служби може закінчитися набагато швидше, ніж планувалося.

Необхідність додаткового технічного обслуговування ускладнюється нестачею запасних частин через зростання попиту та міжнародних санкцій. Зношування літаків, ймовірно, знизить життєздатність довгострокової тактичної авіації росії, оскільки війна триває суттєво довше, ніж планувало Міноборони рф, йдеться у звіті.

Незважаючи на це, за даними розвідки, росія все ще може збільшити кількість бойових вильотів над тимчасово окупованими територіями України.

З початку війни в Україні російська армія втратила щонайменше 12 тисяч одиниць військової техніки, свідчать дані експертів Oryx, які відстежують втрати обох сторін. Зокрема, за підрахунками аналітиків, росія втратила 91 літак: вісім з них було знищено, решта 83 – вийшли з ладу.

Бекграунд. Нагадаємо, британська розвідка повідомляла, що росія втрачає здатність блокувати порти України після ударів по Чорноморському флоту. За даними відомства, українські атаки в останні тижні стали найбільш руйнівними та скоординованими за весь час війни. Флот, ймовірно, все ще зможе виконувати основні військові завдання, включаючи удари крилатими ракетами, проте він втратив здатність проводити широкомасштабні патрулі та підтримувати блокаду українських портів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло