Німецька верстатобудівна DMG Mori продовжує заробляти у рф і постачати продукцію на військові заводи

Німецька верстатобудівна DMG Mori продовжує заробляти у рф і постачати продукцію на військові заводи

Лише за два квартали 2022 року продажі російської філії становили $16 млн

Німецька верстатобудівна DMG Mori продовжує заробляти у рф і постачати продукцію на військові заводи
Фото: flickr.com

Японсько-німецька компанія DMG Mori стверджує, що припинила діяльність у рф через два дні від початку війни і не постачала жодних запчастин чи послуг. Проте компанія досі залишається на російському ринку, а її обладнання, ймовірно, потрапляє на військові заводи рф.

Про це повідомляє німецьке видання Die Zeit із посилання на аналіз закритих фінансових даних від Ради економічної безпеки України. Крім того, дані підтверджує російське опозиційне видання Агентство.

Зазначається, що після виходу DMG Mori з країни-агресора російська дочірня компанія DMG Mori Rus отримала мільйонні продажі. Лише за ІІІI та V квартали 2022 року продажі російської філії становили $16 млн, а за перші три місяці 2023 року було додано ще $2 млн.

Деяких клієнтів не вдалось ідентифікували, але вийшло знайти, куди у фіналі потрапила продукція з Ульяновського заводу DMG Mori. У липні 2022 року два верстати з числовим програмним забезпеченням і деталь верстата загальною вартістю майже мільйон доларів отримала компанія «Промтех-Дубна», яку США ідентифікували як «кінцевого військового споживача» та на яку накладено санкції США і ЄС.

Аналітики виявили, що основні клієнти російської філії – компанії, створені колишніми співробітниками самої філії. Щонайменше на $7,5 млн у 2022 році DMG Mori Rus продала товарів-послуг DM Technologie – фірмі, що була зареєстрована у квітні 2022-го під керівництвом багаторічного співробітника російської філії DMG Mori. DM Technologies констатує, що має «спеціалізований завод», який за збігом обставин знаходиться в Ульяновську (тобто в тому місті, де також знаходиться завод DMG Mori).

Інший клієнт – ТОВ «Сервіс Плюс», яке здійснює технічне обслуговування машин DMG Mori та безперечно має досвід роботи із західними санкціями – працюють, зокрема, з підсанкційним ПАТ «Пролетарський завод», що оснащує кораблі для ВМФ РФ. Минулого літа дочірнє підприємство «Сервіс Плюс» відкрило філію за аналогічною адресою заводу DMG Mori в Ульяновську, який за словами материнської компанії закритий.

Бекграунд. Нагадаємо: DMG Mori у 2015 році, попри санкції ЄС, відкрила в Ульяновську завод із виробництва верстатів, які в тому числі призначалися для російської військової промисловості. У березні 2022 року DMG Mori оголосила про свій вихід із рф, а також про те, що завод припинить роботу.

Україна 20 вересня внесла DMG Mori до списку спонсорів війни

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло