ДБР довело причетність російських спецслужб до вибухів на військових складах у Чехії та Сватовому

ДБР довело причетність російських спецслужб до вибухів на військових складах у Чехії та Сватовому

Серед підозрюваних, у тому числі, “Петров” і “Боширов”

This material is also available in English
ДБР довело причетність російських спецслужб до вибухів на військових складах у Чехії та Сватовому
фото DR

Державне бюро розслідувань України довело причетність російських спецслужб до вибухів у 2014 році військових складів у Чехії, де зберігалася зброя для України, а також військових складів у Сватовому Луганській області у 2015 році.

Джерело. Про це йдеться у повідомленні бюро.

Співробітники ДБР повідомили про підозри учасникам організованої групи: колишньому начальнику головного управління генерального штабу збройних сил росії Ігорю Сергуну (очолював відомство до 2016 року), колишньому охоронцю путіна Алєксєю Дюміну, який у 2015 році обійняв посаду заступника міністра оборони рф, командувача сил спеціальних операцій збройних сил рф генерал-майора Валерія Флюстікова, командира «161 Центру підготовки фахівців особливого призначення» головного управління генерального штабу збройних сил рф генерал-майора Андрєя Авер'янова.

Зазначається, що генерал Авер'янов входить до близького кола путіна і часто є присутнім на офіційних зустрічах найвищого рівня.

Також підозри отримали понад 25 безпосередніх організаторів та виконавців диверсій із числа російських спецслужб. Серед них – співробітники ГРУ Анатолій Чепіга та Александр Мішкін, відомі за “справою отруєння Скрипалів”.

Серед підозрюваних також військовий, який керував БПЛА, який скинув вибухівку на Сватове. Це громадянин України із позивним «Старт», який у 2014 році приєднався до «ЛНР», а згодом почав працювати на російські спецслужби, йдеться у повідомленні.

У 2021 році чеська влада опублікувала результати розслідування, згідно з якими співробітники ГРУ Петров і Боширов (Мішкін і Чепіга) стояли за вибухами складів озброєнь у Чехії в 2014 році, коли загинуло двоє людей і було знищено 150 тонн боєприпасів. Операцією керував особисто голова військової частини ГРУ 29155 генерал Авер'янов, який також прилітав до Чехії за підробленими документами, а всього в операції брало участь щонайменше 6 осіб, причому двоє прилітали під прикриттям дипломатів.

Про перші підозри у справі про вибухи військових складів у Сватовому, що сталися у жовтні 2015 року, Державне бюро розслідування повідомило у лютому 2021 року. У вересні 2015 року командири розмістили військову техніку поблизу потенційно небезпечного об'єкту – польового складу боєприпасів, що неподалік міста Сватове Луганської області. 29 жовтня 2015 року через диверсію на військовому складі сталася пожежа. Він викликав детонацію боєприпасів, що розлетілися та потрапили у вказану військову техніку. Це призвело до знищення військового майна, у тому числі РСЗВ «Ураган» та транспортно-зарядних машин до них, на 18 млн гривень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло