«Метінвест» запустив виробництво фальшивої військової техніки
Її призначення – імітувати справжню і відтягувати на себе вогонь противника

Україна налагодила випуск фальшивих гаубиць, радіолокаційних станцій та мінометів, щоб відволікати на хибні цілі сили та ресурси російської армії на полі бою.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на виробників та військових ЗСУ.
Високоточні копії військової техніки виготовляються із жорсткого пінопласту, сантехнічного обладнання та металобрухту на заводах «Метінвесту» – компанії, яка належить найбагатшому українському олігарху Рінату Ахметову (нині його статки Forbes оцінює у $5,7 млрд).
За словами одного з українських командирів, його підрозділ використав хибні цілі, щоб визначити, звідки б'є російська артилерія. А потім українські сили націлилися на артилерію противника та вдарили по ній.
На одному з відео незалежного спостерігача російський безпілотник «Ланцет» також «клюнув» на фальшиву систему радіолокації і вдарив по ній. Але вона була лише принадою, зробленою з розбитого автомобіля.
Гаубиця-приманка для непідготовленого ока виглядає так само, як і ті, що дійсно використовуються на фронті ЗСУ. При цьому ефект стрілянини з фальшивих гаубиць імітують, підпалюючи всередині ствола димові шашки, розповів начальник цеху «Метінвесту».
На виробництво гаубиці Д-20 потрібно лише чотири дні, а щоб відтворити муляж американської гаубиці М777 – два тижні. Найбільш трудомісткою є установка радіолокації 35Д6, на виготовлення копії якої через її розмірів і безлічі деталей іде місяць.
Крім приманок від «Метінвесту», українська армія використовує продукцію чеської компанії Inflatech, яка випускає надувну військову техніку. 2022 року за рахунок попиту з боку України бізнес компанії зріс більш ніж на 30%, розповідав директор Inflatech Войтех Фрессер.
Україна отримує від чеської компанії муляжі мобільних ракетних установок HIMARS, танків Leopard 2, гаубиць та навіть літаків. Вага муляжів починається від 60 кг, а на те, щоб розгорнути їх, потрібно від трьох хвилин до півгодини. Використовувати муляжі можна щонайменше 50 разів.
Для обману противника потрібно встановити приманку так само, як і її справжній аналог: сховати її під камуфляжною сіткою та вирити навколо неї траншеї, а також імітувати використання, каже начальник цеху «Метінвесту», додаючи, що російські війська «не дурні».
Проте, за його словами, із 250 відправлених на фронт приманок близько половини виявилися ураженими.
На даний момент «Метінвест» готується виробляти приманки у вигляді танків та різних транспортних засобів.
Бекграунд. Як ми писали, фейкові військові машини і HIMARS чеської компанії користуються великим попитом – за останній рік спостерігалося зростання попиту в десятки разів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].