Вперше прем’єра українського серіалу відбудеться на Netflix на декілька країн одночасно: шість історій про початок повномасштабного вторгнення

Вперше прем’єра українського серіалу відбудеться на Netflix на декілька країн одночасно: шість історій про початок повномасштабного вторгнення

«Перші дні» показують період, що став трагедією і водночас проявом виняткової стійкості й відданості

Вперше прем’єра українського серіалу відбудеться на Netflix на декілька країн одночасно: шість історій про початок повномасштабного вторгнення
Кадр із серіалу «Перші дні».

Автори сюжетів художнього серіалу «Перші дні» (Those Who Stayed) надихались історіями містян, які залишалися у столиці в лютому березні 2022 року.

Прем’єра серіалу відбудеться 1 листопада на Netflix в Україні й низці європейських країн: Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, балтійських і балканських країнах. Це вперше, коли український проєкт прем’єрять саме на стримінговому сервісі і – на декілька країн одночасно. Крім того, у більш ніж 12 країнах, як-от Ісландії, Австралії та Франції, стрічку покажуть національні телеканали. В Україні новинку можна буде також переглянути на телеканалі «1+1» наступного року.

На перших етапах розроблення серіалу до FILM.UA Group приєдналися як копродюсери телеканали Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (YLE). Світовим дистриб’ютором виступає німецька компанія Red Arrow Studios International. Проєкт реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Перші дні» – це шість історій від шести режисерів, яких об’єднала своєю ідеєю шоуранерка серіалу Анастасія Лодкіна. До проєкту долучилися українські митці: Олексій Єсаков і Тала Пристаєцька, Артем Литвиненко, автори «Перших ластівок» Валентин Шпаков і «Ти – космос» Павло Остріков. Для Каті Царик, авторки численних відеокліпів, проєкт став першою повноформатною роботою.

Кожен епізод «Перших днів» – це художній мініфільм, натхненний справжніми подіями, а деякі персонажі мають прототипів у реальному житті. Ольга з дітьми вимушена жити в одному домі з двома чоловіками – нинішнім і колишнім; Максима війна застає на роботі, у зоопарку, звідки він не може виїхати; безхатько, що живе в машині, допомагає місцевій ТрО, а хлопчик Єгор заспокоюється тим, що у своїй уяві збиває ракети, як злих пташок; німець Клаус приїжджає до Києва, щоб забрати дівчину, але опиняється серед волонтерів і долучається до їхньої праці, а легенда української естради, прототипом якої став Андрій Данилко, проводить стрими зі своєї столичної квартири – і стає натхненням для мільйонів.

«Україна нині в центрі уваги світу, та іноземній аудиторії цікаво дізнатися, що відбувається з нами не тільки з новин, а на глибшому рівні. Саме формат художнього серіалу дає змогу глибше відчути наші біль та сподівання – і співвіднести себе зі звичайними українцями», – ділиться Анна Єлісєєва, продюсерка проєкту.

Проєкт підтримали профільні фестивалі, зокрема TV Drama Vision, Helsinki Script, Conecta FICTION, Nordic Script, Content Budapest, Serial Killer, Oslo Series Day. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло