«Дніпровагонмаш» відвантажив перші модульні вагони в межах проєкту з австрійською TransANT
Зараз вони проходять необхідні випробування на відповідність європейським нормам
«Дніпровагонмаш» (ДВМ, Кам'янське, Дніпропетровської обл.), контрольоване фінансово-промисловою групою «ТАС» бізнесмена Сергія Тігіпка, у рамках співпраці з австрійськими партнерами в межах інноваційного проєкту TransANT відвантажило перші полегшені модульні вантажні вагони (MultiBOX), призначені для експлуатації на залізницях Євросоюзу.
Про це ідеться в повідомленні на сторінці підприємства у фейсбуці.
«Наразі MultiBOX проходять необхідні випробування на відповідність європейським нормам, а «Дніпровагонмаш» уже працює над виконанням наступних замовлень не лише на модульні конструкції, а й на вагони, готується відкривати для себе нові можливості європейського ринку», – зазначено в повідомленні.
Як повідомлялося, на початку 2023 року кіпрська T.A.S. Overseas Investments Limited з групи «ТАС» отримала 40,03% в австрійській TransAnt GmbH (Лінц) – спільному підприємстві, створеному австрійськими ÖBB Rail Cargo Group і voestalpine Stahl GmbH для виробництва інноваційних та економічно ефективних залізничних вантажних вагонів.
Раніше в інтерв'ю виданню Forbes Ukraine Тігіпко зазначив, що створене СП з австрійськими партнерами, якщо випускатиме 100 вагонів на місяць для «вузької» колії, стане третім виробником у Європі.
Інноваційний вагон компанії TransANT являє собою платформу з регульованою під час виробництва довжиною, може використовуватися для транспортування контейнерів. На платформу встановлюються різні вантажні модулі (надбудови).
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що у 2022 році підприємство реалізувало 623 вагони, що на 35%, або на 162 одиниці, більше, ніж 2021 року. За словами Тігіпка, поточного року виробляли 20–40 вагонів на місяць, що є вкрай низьким завантаженням для заводу.
«Тому інвестуємо в європейський ринок. Модернізацію під їхні вимоги повністю провели», – розповів він в інтерв'ю.
Чистий дохід ДВМ за 2022 рік зріс на 77,3% – до 1 млрд 108,7 млн грн, чистий прибуток становив 48,64 млн грн проти збитку в 111,3 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].