АМКУ затвердив порядок врегулювання у справах про антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання
Зазначається, що ухвалення цього документу – це крок до інтеграції українського конкурентного законодавства з законодавством ЄС

Антимонопольний комітет України на засіданні 12 жовтня схвалив проєкт розпорядження про затвердження порядку врегулювання у справах про антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання та зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.
Про це йдеться на сайті АМКУ.
Порядок, зокрема, передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з органом комітету шляхом визнання відповідачем у справі факту вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, припинення такого порушення та усунення його причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15%.
Зазначається, що процедура може бути застосована у справах про зловживання монопольним становищем та антиконкурентні узгоджені дії, крім випадків спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.
Однак, як пояснюють в комітеті, процедура врегулювання має певні виключення і не застосовується якщо:
- антиконкурентні узгоджені дії або зловживання монопольним становищем не можуть бути припинені, а їхні причини та наслідки не можуть бути усунуті діями відповідача;
- справа за ознаками вчинення відповідачем антиконкурентних узгоджених дій чи зловживання монопольним становищем розпочата протягом п’яти років з дня прийняття рішення про притягнення його до відповідальності за інше порушення тієї ж правової кваліфікації.
Згідно з даними АМКУ, порядок застосування процедури врегулювання у справах деталізує: порядок ініціювання процедури врегулювання у справах; порядок та умови подання та розгляду rомітетом заяв на ініціювання процедури врегулювання у справах; порядок та умови укладання угод про врегулювання у справах.
«Практика врегулювання у справах застосовується в більшості конкурентних відомств світу та в усіх конкурентних відомствах ЄС. Тому ухвалення цього документа – ще один крок до інтеграції українського конкурентного законодавства з законодавством ЄС», – повідомляють в комітеті.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що АМКУ попередив бізнес не передавати інформацію фальшивим опитувальникам.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].