«Кернел» домовився з кредиторами про відстрочку виплат до липня і дисконт на 25%

«Кернел» домовився з кредиторами про відстрочку виплат до липня і дисконт на 25%

До 30 червня компанія сплачуватиме за кредитами лише відсотки

«Кернел» домовився з кредиторами про відстрочку виплат до липня і дисконт на 25%
Фото: latifundist.com

Агрохолдинг «Кернел» за підсумками розпочатих навесні цього року переговорів продовжив термін дії відмов від зобов'язань (waivers) ще на рік – до 30 червня 2024 року – за всіма довоєнними кредитами на загальну суму $773 млн, і до цього терміну сплачуватиме за ними лише відсотки.

Про це йдеться у повідомленні компанії на Варшавській фондовій біржі.

Уточнюється, що необхідні погодження отримано, зокрема, за кредитами Natixis PXF, ING PXF, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). В їх рамках агрохолдинг досяг не лише відстрочки погашення основної суми боргу, а й відмови від зазначених потенційних чи фактичних подій дефолту, що виникають унаслідок повномасштабної війни в Україні.

Крім того, йдеться в повідомленні, «Кернел» отримав дозвіл на погашення довоєнних кредитних угод із мінімальною знижкою 25%. Один із кредиторів уже погодився на повне погашення свого ризику за даною ставкою дисконтування 25%, уточнила група.

У листах про відмову викладається низка умов, висунутих кредиторами до «Кернел». У компанії зазначили, що 1 вересня вже виконали одну з умов – додаткове вливання $60 млн від акціонерів.

Компанія також наголосила, що залишається прихильною до виплати всіх купонних платежів за єврооблігаціями та забезпечення своєчасних виплат відсотків по всіх кредитних лініях.

Бекграунд. Раніше у звітності «Кернел» вказував, що станом на 31 липня мав $1,45 млрд відсоткового боргу (основна сума банківських кредитів та єврооблігацій, за винятком нарахованих відсотків і лізингових зобов'язань), $1 млрд 148 млн грошових коштів та їх еквівалентів і $327 млн товарних запасів (зокрема, 1 млн 282 тис. тонн зернових, 103 тис. тонн олійних культур, 147 тис. тонн соняшникової олії та 111 тис. тонн соняшникового шроту).

Проведена в рамках вливання капіталу додаткова емісія акцій, переважно викуплена мажоритарієм Андрієм Веревським, викликала критику з боку міноритарних акціонерів за низьку ціну продажу акцій і, ймовірно, оскаржуватиметься в суді.

Найбільший співвласник «Кернела» через Namsen Ltd. – український бізнесмен Веревський, який цього року у рамках викупу та делістингу агрохолдингу з Варшавської фондової біржі збільшив свою частку з 41,3% до 74,05%. За результатами додаткової емісії його частка оцінюється приблизно в 93,7%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло