В Іспанії викрили мережу, що торгувала стародавніми прикрасами з України

В Іспанії викрили мережу, що торгувала стародавніми прикрасами з України

Крім іспанської поліції та СБУ, у розслідуванні взяли участь влада Болгарії, Албанії, Північної Македонії та Кіпру

This text is also available in English
В Іспанії викрили мережу, що торгувала стародавніми прикрасами з України
фото Нацполіція

Національна поліція Іспанії під час спільної операції зі Службою безпеки України викрила злочинну мережу, яка розкрадала українські культурні цінності.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні іспанської поліції в Твіттер.

У ході операції було вилучено 11 золотих прикрас загальною вартістю понад 60 млн євро, що належать до греко-скіфського періоду. Крім того, іспанська поліція заарештувала п'ятьох осіб – трьох громадян Іспанії та двох українців.

«Вилучені предмети – золоті прикраси, які мають велику історичну та матеріальну цінність, – були викрадені та незаконно вивезені з України та призначалися для продажу у Мадриді», – йдеться у повідомленні.

Розслідування розпочалося після того, як учасники групи вирішили продати прикраси, вивезені з України до 2016 року.

Реалізувати їх легальним способом було неможливо, тому вироби записали до активів спеціально створених для цього компаній, а у супровідних документах написали, що вони належать Українській православній церкві.

Право розпоряджатися золотими прикрасами передали священикові, який проживає в Мадриді – він тепер є головним підозрюваним у цій справі.

Перша прикраса – золотий пояс із головами баранів – була вилучена у 2021 році. За даними слідства, священик продав прикрасу безпосередньо мадридському бізнесменові.

Після цього оперативники зрозуміли, що підозрювані можуть мати інші предмети з аналогічними характеристиками.

Крім іспанської поліції та СБУ у розслідуванні взяли участь влада Болгарії, Албанії, Північної Македонії та Кіпру.

Бекграунд. Нагадаємо, у травні Національна поліція вилучила колекцію старожитностей на мільйони доларів. Частина колекції, ймовірно, викрадена з музеїв Криму та Мелітополя.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло