Тайванська Powerchip побудує в Японії підприємство з виробництва мікросхем вартістю $5,3 млрд
Початкові інвестиції в завод із виробництва автомобільних чипів становитимуть $2,8 млрд

Тайванська Powerchip Semiconductor Manufacturing Corp. планує побудувати завод на північному сході Японії вартістю $5,3 млрд за фінансування інвестиційної групи SBI Holdings Inc. та японського уряду, що є останнім поштовхом до розширення бази виробництва мікросхем в країні.
Про це пише Bloomberg.
За словами компаній, завод потребуватиме початкових інвестицій у розмірі 420 млрд єн, з яких Powerchip та SBI оплатять більше половини. Решта коштів надійде від інвесторів, банківських кредитів і державних субсидій.
Очікується, що завод, який буде побудований у префектурі Міягі, почне роботу з виробництва готових 40-нм і 55-нм напівпровідників, зосередиться на автомобільних чипах і контролерах живлення і буде запущений в експлуатацію 2027 року, повідомили компанії. Японія, де розташовані Toyota Motor Corp. і Honda Motor Co., є великим споживачем чипів, вироблених такими компаніями, як токійська Renesas Electronics Corp.
SBI заплатить близько 100 млрд єн початкових інвестицій і шукатиме ще 100 млрд єн через новий фонд, який планує створити, але не будуватиме завод без субсидій, додав він.
Адміністрація прем'єр-міністра Фуміо Кісіди виплачує мільярдні субсидії виробникам мікросхем, які переносять виробництво в Японію. Натхненний фінансовою підтримкою, головний конкурент Powerchip і лідер галузі Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. будує завод на півдні Японії, який має запрацювати наступного року.
Американський виробник пам'яті Micron Technology Inc. і вітчизняні гравці Kioxia Holdings Corp. і Rapidus Corp. також розширюють виробництво у третій за величиною економіці світу завдяки державній підтримці.
Японія, яка хоче повернути собі колишнє лідерство у виробництві мікросхем, отримує вигоду від змін у глобальних ланцюгах постачань, оскільки виробники прагнуть зменшити залежність від Тайваню і застрахуватися від зростання напруженості у відносинах між США і Китаєм. США також пропонують стимули для виробників мікросхем, які нарощують американські потужності, але прогрес є повільним.
За словами голови Powerchip Френка Хуана, Японія є «найкращим місцем» для інвестицій у напівпровідникову промисловість.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що японська Denso інвестує $3,3 млрд у розширення бізнесу з виробництва чипів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].