США ввели санкції проти компаній з Туреччини, Китаю та ОАЕ за допомогу росії
Відтепер вся їхня власність у США блокується, а американським громадянам та юрособам заборонено проводити з ними будь-які операції

Влада США посилює тиск на країни, які продовжують постачання товарів до росії всупереч санкціям, у тому числі каналами паралельного імпорту.
У четвер американський Мінфін оголосив про внесення до «чорних списків» понад 20 компаній з Китаю, Туреччини та Об'єднаних арабських еміратів, які, за даними Вашингтона, постачали рф підсанкційну продукцію.
У Туреччині під блокуючі санкції США потрапили 7 фірм, які постачали в рф мікросхеми, літій-іонні батареї, обладнання для обробки металів, а також закуповували підсанкційні товари в Штатах і перенаправляли компаніям, пов'язаним з російським ВПК, йдеться у релізі
Управління з контролю за іноземними активами (ОFAC).
Відтепер вся їхня власність у США блокується, а американським громадянам та юрособам заборонено проводити з ними будь-які операції.
Окремі персональні санкції, що включають, зокрема, візовий «бан», запроваджено стосовно громадянина Туреччини Берка Тюркена, який, за американськими даними, співпрацював з російською розвідкою і був залучений до постачання технологій для підсанкційних компаній з рф.
В ОАЕ – одному з головних «хабів» паралельного імпорту до росії – США запровадили санкції щодо 12 компаній. Вони, як зазначає OFAC, постачали до росії комп'ютерні компоненти, обладнання для обробки даних, супутникові технології, а також запчастини до літаків західного виробництва, які через санкції залишилися без можливості легального ремонту та техобслуговування.
Під американські санкції також потрапила зареєстрована в ОАЕ ARX Financial Engineering Limited. Компанія була учасницею схеми, яка дозволяла виводити рублі з держбанку ВТБ та конвертувати їх у долари всупереч санкціям, зазначає OFAC.
Крім того, до чорних списків внесено три китайські компанії. Одна з них – China Taly Aviation Technologies – постачала обладнання для радарів російському виробнику систем протиповітряної оборони. Дві інші – Beijing Jiahehengde Technology та Shangyixianda Technology – здійснили понад 100 поставок електрооптичного та телекомунікаційного обладнання підсанкційним російським структурам.
Новий великий санкційний пакет – другий за останні два місяці – націлений на фізосіб та компанії, які «сприяють росії в її безсовісній війні проти України, постачаючи такі необхідні технології та обладнання з третіх країн», пояснює американський Мінфін у релізі.
Самостійно росія не здатна виробляти значну частину матеріалів і товарів для оборонно-промислового комплексу і покладається, зокрема, на Китай, Туреччину та ОАЕ, які стали хабами для тіньового експорту до рф, пише OFAC.
Бекграунд. Також сьогодні стало відомо, що США розширили санкції проти росії, додавши в нього понад 30 фізосіб та майже 200 компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].