Виробництво вина у світі цьогоріч впаде до найнижчого рівня за шість десятиліть – OIV
На це вплинуло падіння врожаїв у Південній півкулі та у великих країнах через екстримальні кліматичні умови

Світове виробництво вина цього року буде найнижчим із 1961 року.
Про це йдеться в заяві Міжнародної організації винограду та вина (OIV), яка проаналізувала інформацію з країн, на частку яких припадає 94% світового виробництва вина.
Через морози, сильні дощі та посуху виробництво вина у 2023 році у всьому світі, ймовірно, буде приблизно на 7% нижчим, ніж у 2022 році. Зараз обсяг виробництва досяг 244,1 млн гектолітрів.
На це вплинуло різке падіння врожаїв у Південній півкулі та в деяких великих країнах, що пов'язане з екстремальними кліматичними умовами.
У Чилі, а це найбільший виробник вина на південній півкулі, через посуху та лісові пожежі врожайність зменшилася на 20%. В Австралії – на 25%.
«Італія та Іспанія фіксують значне зниження порівняно з 2022 роком через несприятливі погодні умови. Франція стає найбільшим світовим виробником у 2023 році з обсягом, що трохи перевищує середній п'ятирічний показник», – йдеться в повідомленні.
Лише США та кілька країн ЄС, як-от Німеччина, Португалія та Румунія, мали сприятливі кліматичні умови. У результаті вони отримають середні чи вищі за середні обсяги.
Позитивним моментом галузі є те, що вона може допомогти пом'якшити ринковий дисбаланс.
«В умовах, коли глобальне споживання знижується, а запаси в багатьох регіонах світу високі, очікуваний низький рівень виробництва може сприяти рівновазі світового ринку», − заявили в OIV.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].