З 2016 року Україна втратила $10,4 млрд податкових надходжень через відсутність регуляції крипторинку – дослідження
Згідно з дослідженням Ukraine Economic Outlook, також було втрачено $48,8 млрд прямих доходів населення та компаній

З 2016 року Україна втратила $48,8 млрд прямих доходів населення та компаній і $10,4 млрд податкових надходжень через відсутність крипторегуляції. Це дорівнює $7,0 млрд та $1,5 млрд щорічно.
Про це йдеться в дослідженні Ukraine Economic Outlook.
При цьому доходи розподілені нерівномірно, і більшість «втрачених» доходів припадає на бичачі 2017 ($23,3 млрд) та 2020 ($14,9 млрд) роки.
Зазначається, що капіталізація криптовалютного ринку на піку в листопаді 2021-го становила $2,9 трлн, при цьому приплив реальних коштів на нього було оцінено в $330 млрд.
«Для підрахунку втрачених коштів в Україні ми розрахували потенційні прибутки для населення від вкладень коштів у криптовалюту, доходи майнінгових ферм та емісію стейблкоїнів усередині країни. У результаті 49 млрд втраченого припливу сформовано на 80% (39 млрд) із втраченого прибутку населення, на 14% ($7 млрд) – із втрачених доходів майнерів і на 6% ($2 млрд) – із втраченого доходу компаній-емітентів стейблкоїнів», – говорять дослідники.
Ключові чинники втрачених можливостей – це дешева електроенергія в періоди становлення майнінгу криптовалют, відсутність інструментів інвестування без прив'язки до централізованих структур для населення та обмежена ліквідність валютних інструментів усередині країни.
Важливо зазначити, що наведені підрахунки є консервативними через оцінку внутрішнього попиту без урахування потенційного припливу зовнішніх інвестицій.
За словами аналітиків, венчурний ринок і ринок публічних розміщень для України був би не пріоритетним, інвестиції в нього, навіть за повної легалізації, були б незначними через регуляторні ризики.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що майже 100 000 українців розраховуються криптовалютами в магазинах завдяки Trustee Plus.