Кількість екплуатаційних подій на АЕС України в 2022 році різко зросла через бойові дії – ДІЯРУ

Кількість екплуатаційних подій на АЕС України в 2022 році різко зросла через бойові дії – ДІЯРУ

Вони більш як удвічі перевищили показники попередніх років і є максимальними за останні 10 років

Кількість екплуатаційних подій на АЕС України в 2022 році різко зросла через бойові дії – ДІЯРУ
Фото: із вільного доступу

У 2022 році кількість екпслуатаційних подій на атомних станціях України перевищила більш як вдвічі показники попередніх років і є максимальною за останні 10 років. Загалом кількість подій на українських АЕС, спричинених військовою агресією, перевищила кількість експлуатаційних подій, що відбулися через експлуатаційні чинники.

Про це йдеться на сайті регулятора.

9 листопада 2023 року відбулося засідання колегії Держатомрегулювання, яка розглянула питання «Про ефективність використання досвіду експлуатації (результати розслідування експлуатаційних подій на АЕС та розрахунку показників безпеки за 2022 рік та І півріччя 2023 року)».

Згідно з даними колегії, події, спричинені військовою агресією рф, які відбулися у 2022 році та І півріччі 2023 року, були пов’язані: із захопленням ЗАЕС і пошкодженням електротехнічного обладнання та будівель; втратою лінії електропостачання на ЗАЕС через обстріли майданчика та прилеглої території, вибухів мін на ЗАЕС, встановлених окупаційними військами; втратою ліній електропостачання власних потреб АЕС, спричинену важкими перехідними процесами в об’єднаній енергомережі через обстріли рф критичної інфраструктури енергосистеми України.

«Водночас розслідування 15 експлуатаційних подій і дорозслідування 3 експлуатаційних подій, які відбулися на енергоблоках ЗАЕС у 2022 році та І півріччі 2023 року, не завершено через окупацію ЗАЕС та відсутність умов для об’єктивного визначення причин експлуатаційних подій», – зазначили в ДІЯРУ . А також додали, що експлуатуючою організацією було ухвалено рішення, погоджене з Держатомрегулювання, про продовження терміну розслідування зазначених подій до деокупації та створення безпечних умов на ЗАЕС і в місті Енергодар.

Як повідомляється, завдяки міжнародній підтримці щодо посилення національної регуляторної бази та відповідних регуляторних можливостей, на основі найкращої світової практики Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ було розроблено новий нормативно-правовий акт – Положення про порядок розслідування та обліку експлуатаційних подій у роботі атомних станцій (НП 306.2.235-2021).

Уточнюється, що впровадження та застосування відповідного акту позитивно відобразилося на якості та обґрунтованості інформації звітів із розслідування експлуатаційних подій.

«Крім того, слід зауважити, що в І півріччі 2022 року для жодної з експлуатаційних подій, розслідування яких було подовжено, не було дотримано вимог п. 16 глави 2 розділу V НП 306.2.235-2021 в частині погодження з Держатомрегулювання рішення з подовження строку розслідування», – наголосив регулятор.

Бекграунд. Раніше директор чеської компанії J.B.Plus s.r.o. Віталій Наймушін розповідав для Mind, що модернізація українських АЕС на межі зриву.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло