Save Ukraine: в Україну з окупованих територій вдалося повернути ще чотирьох дітей

Save Ukraine: в Україну з окупованих територій вдалося повернути ще чотирьох дітей

У російській школі їх змушували загортатися в російський прапор і так ходити весь день

This text is also available in English
Save Ukraine: в Україну з окупованих територій вдалося повернути ще чотирьох дітей

Четверо українських дітей разом із сім'ями повернули з окупованих територій, повідомив засновник організації Save Ukraine Микола Кулеба.

«В окупації весь минулий навчальний рік двоє з цих дітей навчалися в українській школі онлайн, доки селами постійно проходили російські рейди. Під час таких занять матір юних українців дивилася у вікно та стежила, щоб до будинку не вдерлися солдати рф. Зрештою, російські військові почали погрожувати батькам, що заберуть їхніх дітей, відберуть будинок, а їх самих депортують. Тому сім'я була змушена віддати дітей до російської школи», – написав Кулеба у своєму телеграм-каналі.

За його словами, у школі українських дітей «зобов'язали загорнутися в російський прапор і ходити в ньому до кінця уроків».

«Коли деякі діти втомилися і попросили його зняти, вчителька погодилася. Проте вже за мить озброєний російський військовий сварив дітей за «нелюбов до росії».

У шкільних коридорах діти постійно бачили таких солдатів зі зброєю, які стояли під класами та забирали на «виховні бесіди» 10-річних українців за необережно сказане «будь ласка» у класі. На щастя, діти встигли походити в російську школу лише чотири дні, поки наші рятувальники не забрали сім'ю звідти».

За даними Кулеби, сім'ї вже перетнули кордон України і перебувають у безпеці.

У Save Ukraine зазначають, що загалом команді вдалося повернути з росії та з окупованих територій 204 дитини.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що росія за посередництва Катару погодилася повернути в українські сім'ї чотирьох дітей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло