«Метінвест» з початку року скоротив виробництво сталі на 43%, чавуну – на 46%, коксу – на 31%

«Метінвест» з початку року скоротив виробництво сталі на 43%, чавуну – на 46%, коксу – на 31%

На це вплинуло те, що компанія зупинила роботу низки своїх підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі

«Метінвест» з початку року скоротив виробництво сталі на 43%, чавуну – на 46%, коксу – на 31%
Фото: Shutterstock

«Метінвест» за підсумками січня – вересня поточного року знизив виплавку сталі на 43% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 1,53 млн тонн.

Про це повідомляється у пресрелізі материнської компанії Metinvest B.V. за підсумками ІІІ кварталу та дев'яти місяців цього року. 

За цей період виробництво чавуну знизилося на 46% – до 1,344 млн тонн, коксу – на 31%, до 948 000 тонн, водночас товарного коксу зросло на 7% – до 644 000 тонн.

Водночас наголошується, що у зв'язку з початком широкомасштабної військової агресії рф проти України з 24 лютого 2022 року «Метінвест» ухвалив рішення зупинити виробничу роботу низки своїх підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі, зокрема МК «Азовсталь», ММК ім. Ілліча, Авдіївського КХЗ і Запорізького КХЗ. Пізніше запорізькі підприємства групи відновили виробництво.

На сьогодні українські підприємства групи, окрім розташованих у Маріуполі та Авдіївці, продовжують працювати із різним рівнем завантаження, з огляду на фактори безпеки, наявність електропостачання, а також логістичні та економічні чинники.

У ІІІ кварталі 2023 року виробництво чавуну знизилося на 10% проти попереднього кварталу – до 425 000 тонн переважно через зупинку на плановий капремонт доменної печі №1 на «Каметсталі». Як наслідок, виробництво сталі знизилося на 8% – до 499 тис. тонн. За дев'ять місяців виплавка чавуну і сталі групи знизилася на 46% і 43%. Зупинка виробництва на маріупольських комбінатах із кінця лютого 2022 року була частково компенсована обсягами на «Каметсталі».

У ІІІ кварталі виробництво товарних напівфабрикатів становило 159 000 тонн, що на 27% менше, ніж у попередньому кварталі, переважно через зростання внутрішнього споживання на подальших стадіях виробництва.

Крім того, за дев'ять місяців 2023 року випуск товарних напівфабрикатів знизився на 26% – до 657 000 тонн через відсутність виробництва на маріупольських комбінатах з кінця лютого 2022 року. Це частково було компенсовано збільшенням виробництва товарної заготовки на потужностях «Каметсталі».

У ІІІ кварталі випуск «Метінвестом» готової продукції знизився на 3% порівняно з попереднім кварталом – до 583 000 тонн. При цьому виробництво плоского прокату зменшилося на 27 000 тонн – до 267 000 тонн – через скорочення портфеля замовлень на перекатних заводах в Італії та Великій Британії. Це було частково компенсовано збільшенням виробництва оцинкованого холоднокатаного рулону на «Юністіл» в Україні внаслідок запуску четвертого індуктора після зупинки на капремонт у ІІ кварталі.

Водночас виробництво довгого прокату зросло на 9000 тонн – до 316 тис. тонн – переважно завдяки збільшенню замовлень на арматуру на «Каметсталі».

За дев'ять місяців 2023 року випуск готової продукції впав на 26% – до 1,728 млн тонн. При цьому виробництво плоского прокату знизилося на 666 000 тонн – до 847 000 тонн внаслідок зупинки маріупольських комбінатів. Це було частково компенсовано збільшенням виробництва гарячекатаного товстого листа на перекатних заводах в Італії та Великій Британії на тлі налагодження поставок слябів від третіх осіб.

Своєю чергою, випуск довгого прокату зріс на 72 000 тонн – до 881 000 тонн завдяки стабілізації виробництва заготовки на «Каметсталі» і нормалізації постачань на Promet Steel у Болгарії.

Випуск рейкової та трубної продукції був відсутній, оскільки продукція вироблялася на маріупольських комбінатах.

Обсяг виробництва коксу в ІІІ кварталі зменшився на 9% проти попереднього кварталу – до 299 тис. тонн, переважно через зниження потреби в коксі на «Каметсталі». За дев'ять місяців цей показник впав на 31% – до 948 тис. тонн внаслідок зупинки виробництва на «Азовсталі» і АКХЗ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло