Міненерго й американська Tetra Tech підписали угоду про співпрацю в розмінуванні українських територій

Міненерго й американська Tetra Tech підписали угоду про співпрацю в розмінуванні українських територій

Площа замінованих енергетичних об’єктів в Україні — понад 30 тисяч гектарів

This text is also available in English
Міненерго й американська Tetra Tech підписали угоду про співпрацю в розмінуванні українських територій
mev.gov.ua

Головне для енергетиків зараз – це розмінування енергетичних об’єктів, що дозволить швидше відновлювати електро- і газопостачання населенню.  

Про це зазначив міністр енергетики Герман Галущенко під час підписання Угоди між Міненерго та американською компанією Tetra Tech, Inc про співпрацю у протимінній діяльності, йдеться в прес-релізі міністерства.

Відповідний меморандум у присутності Германа Галущенка та віцепрезидента компанії Tetra Tech, Inc Стіва Прістлі підписали заступник міністра Ярослав Демченков і керівник проєкту  Tetra Tech, Inc Джефф Колдвелл.

За попередніми оцінками компаній паливно-енергетичного сектору, площа територій енергетичної інфраструктури, які потребують обстеження на наявність ділянок, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни, становить понад 30 тисяч гектарів лише на підконтрольних Україні територіях. 

Найбільш замінованими є території енергетичної інфраструктури Запорізької, Донецької та Харківської областей. Також розмінування потребують об’єкти у Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Сумській, Чернігівській, Житомирській областях. 

«Враховуючи це, нам надзвичайно потрібна допомога партнерів у розмінуванні», – додав Герман Галущенко. 

Джефф Колдвелл своєю чергою наголосив, що укладені домовленості допоможуть покращити енергетичну безпеку в Україні. 

Меморандум укладено у межах міжнародної конференції «Енергія для відновлення України» (Energy for the recovery of Ukraine), що триває у Варшаві. 

Передбачається, що Tetra Tech, Inc надаватиме технічну допомогу та консультативну підтримку Mіненерго в реалізації заходів протимінної діяльності. 

Також сторони співпрацюватимуть для безпечного відновлення критичної енергетичної інфраструктури України шляхом очищення енергетичних об’єктів, їх майданчиків та прилеглих територій від вибухонебезпечних пережитків війни та їх компонентів, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей, та забезпечення належної безпечної експлуатації енергетичних об’єктів.

Бекграунд. Нагадаємо, Герман Галущенко заявив, що в разі російських атак на інфраструктуру України вона завдаватиме ударів у відповідь.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло