Проведення аукціону з продажу ДП «Волиньторф» відбулося в межах законодавства – ФДМУ
За даними фонду, проєкт рішення уряду про зупинення приватизації ДП «Волиньторф» і передачу його в управління Міністерства енергетики України не був ухвалений та не набув чинності

Фонд держмайна заявив, що під час організації та проведення відкритого аукціону з продажу ДП «Волиньторф», який відбувся 6 жовтня 2023 року, Фонд держмайна діяв виключно в межах чинного законодавства.
Під час проведення аукціону підприємство було включено до переліку об`єктів малої приватизації. Проєкт рішення уряду про зупинення приватизації ДП «Волиньторф» та передачу його в управління Міністерства енергетики України не був ухвалений і не набув чинності. Інших законних підстав для скасування аукціону та припинення приватизації об’єкта не існувало, повідомляє ФДМУ.
Зазначається, що відповідно до законодавства, стартова ціна об’єктів малої приватизації для продажу на аукціоні визначається на рівні балансової вартості активу. Проведення незалежної оцінки для визначення стартової ціни об’єкта приватизації, в умовах наявності балансової вартості, законом не передбачено. Тому стартова ціна ДП «Волиньторф» була встановлена на рівні балансової вартості, що відображена у фінзвітності підприємства.
За даними ФДМУ, оголошення про проведення аукціону було опубліковано завчасно та в терміни, визначені законодавством, у системі «Прозорро.Продажі», а також на всіх інформаційних ресурсах ФДМУ. Тому всі інвестори, зацікавлені в придбанні активу, мали змогу ознайомитися з умовами аукціону й інформацією про об’єкт, а також ухвалити рішення про участь у приватизації.
До початку аукціону інформація про кількість учасників та їхні пропозиції є закритою. Лише в момент старту аукціону система «Прозорро.Продажі» відкриває всю цю інформацію. Також на цьому етапі системою визначається черговість подання пропозицій учасниками в раунді.
Чинне законодавство передбачає, що в разі реєстрації на участь в аукціоні лише одного учасника, аукціон може відбутись. Переможною вважається ставка, яка буде запропонована цим учасником. У цьому аукціоні стартова ціна була визначена на рівні балансової вартості об’єкта і дорівнювала 190,19 млн грн, а переможна ціна становила 212,22 млн грн, пояснили у фонді.
«Слід звернути увагу, що чистий прибуток підприємства за перше півріччя 2023 року склав лише 6,2 млн грн, за попередній 2022 рік – 10,6 млн грн, а 2020 та 2021 роки взагалі були збитковими. Тому логічно припустити, що надходження в держбюджет у розмірі більше 200 млн грн підприємство змогло б забезпечити лише протягом аж 20 років», – говорять у ФДМУ.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що одного з найбільших в Україні виробників торфобрикетів ДП «Волиньторф» купує тернопільська компанія більше ніж за 212,2 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].