Бізнесмени, пов’язані з лукашенком, постачають в росію автомобілі Rolls-Royce, Ferrari і Lamborghini
Митні дані підтверджують, що загальний обсяг постачання машин з ЄС до Білорусі зріс у чотири рази після початку російського вторгнення

Після російського вторгнення в Україну через Білорусь в росію почали ввозити преміальні автомобілі, експорт яких заборонено через санкції західних компаній. До схем поставок залучені бізнесмени, пов'язані з оточенням Александра Лукашенка.
Джерело. Про це повідомляється в спільному розслідуванні «Бюро», «Верстка» і «Киберпартизан».
Загалом через Білорусь до росії ввезли близько тисячі преміальних автомобілів з Європи та США на суму понад $100 млн. Серед поставлених машин фігурують такі моделі, як кросовер Rolls-Royce Cullinan вартістю близько $630 000, спортивні Ferrari SF90 Stradale $530 000 та Lamborghini Urus04.
Санкції забороняють постачання в росію автомобілів дорожче 50 000 євро.
Проте Білорусь не підпадає під ці обмеження, тому місцеві компанії перепродують машини з ЄС за схемою «паралельного імпорту».
Причому не лише приватні особи, а й державні російські компанії, зокрема холдинг «Автодом».
Постачанням преміальних авто західних брендів з Білорусі до росії займаються понад 30 білоруських підприємств. Декілька з них пов'язані з білоруською владою. Так, компанією «Зіп-Лайн» володіє Андрєй Піскарьов, який працював на бізнесмена Юрія Чижа, якого називали «гаманцем» Лукашенка.
Компанію «Кастом-Сервіс» очолює Віталій Соболевський – заступник голови Асоціації митних представників Білорусі. Син колишнього високопоставленого військовослужбовця внутрішніх військ Ігоря Дзеранова Фелікс є власником компанії «Техно-Джет Груп».
Митні дані підтверджують, що загальний обсяг постачання машин з ЄС до Білорусі зріс у чотири рази після початку російського вторгнення, перевищивши 1,7 млрд євро цього року.
Основними постачальниками є Німеччина, Литва та Польща. За дев'ять місяців 2023 року до Білорусі було доставлено майже 60 000 автомобілів.
Бекграунд. Нагадаємо, росія подарує Лукашенку завод Volvo під Калугою. Посольство Білорусі склало цілий список об'єктів – покинутих західними компаніями, які цікаві Мінську.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].