Євросоюз має план “Б” для обходу Угорщини при ухваленні рішення про фінансову допомогу Україні — Хан
Гроші для України можуть бути виділені шляхом міжурядової угоди 26 країн ЄС мінус Угорщина

Лідери країн Євросоюзу, імовірно, цього тижня домовляться про виділення близько 50 млрд євро на підтримку України, незважаючи на погрози Угорщини заблокувати це рішення.
Джерело. Про це заявив агентству Reuters єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Євросоюз пропонує внести поправки до свого бюджету, розрахованого до 2027 року, і вписати до нього 33 млрд євро позик і 17 млрд грантів Україні, щоб забезпечити стабільне функціонування української держави на цей період в умовах війни. Зміни до бюджету мають бути затверджені главами урядів усіх 27 країн ЄС, але угорський прем'єр Віктор Орбан виступив проти.
За словами Хана, Угорщину швидше за все вдасться вмовити, оскільки в результаті перегляду бюджету будуть виділені гроші (він назвав суму в 15 млрд євро) й на інші витрати, за які виступав Орбан, у тому числі на зміцнення кордонів та виплати третім країнам за утримання на своїй території нелегальних мігрантів.
Крім того, вже в середу Єврокомісія розблокувала 10 млрд євро структурних фондів для Угорщини після прийняття нею законів в галузі незалежності правосуддя.
Якщо домовитися з Орбаном все-таки не вдасться, то Єврокомісії в запасі має «план B», визнав Хан, зазначивши, що вважає за краще не вдаватися в його подробиці.
Кореспондент Reuters все ж таки запитав єврокомісара, чи можуть гроші для України бути виділені шляхом міжурядової угоди 26 країн ЄС (мінус Угорщина), і Хан відповів: «Звичайно. Це одна із можливостей. Але я не вірю, що Угорщина залишиться за бортом міжнародної, не лише європейської, а міжнародної спільноти».
Рішення ЄС, сказав Хан, може вплинути і на законодавців у США. За його словами, американські дипломати ще навесні говорили з ЄС про те, щоб блок взяв на себе провідну роль у довгостроковій бюджетній підтримці України.
Бекграунд. Нагадаємо, угорська влада назвала суму, за яку погодиться зняти блокування фінансової допомоги для України. Однак вступ України до Євросоюзу все одно залишається, за словами Орбана, «червоною лінією» для Будапешта.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.