росія втратила 10% зростання ВВП внаслідок міжнародних санкцій

росія втратила 10% зростання ВВП внаслідок міжнародних санкцій

За словами Владислава Власюка, у рф наявні рекордні дефіцит бюджету та інфляція, а остання вже перевалила за 10%

росія втратила 10% зростання ВВП внаслідок міжнародних санкцій
Фото: Укрінформ

Внаслідок запровадження міжнародних санкцій рф втратила близько 10% зростання ВВП.

Про це повідомив радник керівника Офісу Президента України, секретар Міжнародної санкційної групи Єрмака – Макфола Владислав Власюк в інтерв‘ю «Укрінформу».

«Санкції мають певний накопичувальний ефект. Уже можна оперувати конкретними цифрами. Наприклад, ми бачимо рекордний дефіцит російського бюджету. Відзначаємо рекордну інфляцію, яка вже перевалила за 10%. Спостерігаємо нестачу працівників на ринку праці», – сказав він.

Водночас цього року зростання ВВП ворога становить між 2% і 3%. Він уточнив, що це пов'язано з переорієнтацією економіки на інтереси військово-промислового комплексу.

«Гармати, а не масло. Потреби «СВО», а не добробут росіян», – додав він.

Власюк наголосив, що цього року російський бюджет, пов'язаний з ВПК, значно зріс, а наступного року становитиме приблизно 40%.

«Тобто 40% свого бюджету наступного року росіяни збираються витратити на війну. Якщо говорити в процентному співвідношенні, уже зараз ми бачимо, що 5-6% ВВП спрямовані на потреби війни. Це дуже багато», – пояснив він.

Власюк запевнив, що ефект деяких санкцій з'являтиметься поступово. Першочергово це стосується тих галузей, де «зношуватимуться потужності», не відбуватимуться інвестиції та зʼявиться технологічне відставання.

«Ми вже зараз спостерігаємо в нафтогазовій галузі сповільнення темпів видобування. Бачимо проблеми з доступом до технологій. Відзначаємо проблему з доступом до ринку збуту. Усе це наслідки санкцій та інших обмежень», – наголосив радник.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія може виробляти й ремонтувати 100-150 танків на місяць – це значно більше, ніж Європа.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло