ЄС розглядає можливість позбавити Угорщину права голосу для розблокування допомоги Україні – FT
Пропонується застосувати покарання за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу

Лідери країн Євросоюзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу для схвалення угоди про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024–2027 роках.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на європейських дипломатів.
Зазначається, що деякі чиновники пропонують застосувати покарання за ст. 7 договору про ЄС 2007 року, яка може призвести до припинення права голосу країни у зв'язку з порушенням європейського законодавства.
Наголошується, що відповідний крок може заблокувати будь-яка інша держава-член, проте зміна польського уряду означає, що Угорщина більше не має гарантованого захисника.
Водночас багато країн «нервують» через використання цього покарання, оскільки воно, по суті, є найбільшою зброєю ЄС проти держави-члена. Проте, за словами чиновників, пріоритет у переконанні Орбана відмовитися від вето на фінансування, продемонструвавши йому «справжню ціну ізоляції» його країни в блоці.
Уточнюється, що, коли це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду самостійно, хоча це забере час.
«Можливо Угорщина може створити більше проблем. Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але, зрештою, Угорщина не зможе перешкодити нам надавати гроші Україні», – сказав чиновник.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в січні відбудеться наступний саміт ЄС щодо виділення Україні 50 млрд євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].