ПУМБ вичерпав ліміт держгарантій на портфельній основі та просить Мінфін його збільшити

ПУМБ вичерпав ліміт держгарантій на портфельній основі та просить Мінфін його збільшити

У жовтні використаний ліміт ПУМБу за програмою дорівнював 79%

ПУМБ вичерпав ліміт держгарантій на портфельній основі та просить Мінфін його збільшити
Фото: shutterstock

Перший український міжнародний банк (ПУМБ) вичерпав свій ліміт за програмою державних гарантій на портфельній основі та звернувся до Міністерства фінансів з проханням його збільшити.

Про це повідомив заступник голови правління ПУМБ Сергій Магдич на щорічній конференції UAFIN.TECH, передає «Інтерфакс-Україна».

За даними Мінфіну, у жовтні використаний ліміт ПУМБу за програмою дорівнював 79% з 516 обслуговуваними кредитами на суму 4,95 млрд грн.

Магдич додав, що банк також працює над приєднанням до програм із міжнародними фінансовими організаціями, зазначивши, що банкам з українським капіталом складніше до них приєднатися.

«Я бачу, що на ринку переважно це більше працює з міжнародними та державними банками, тому ми будемо докладати до цього зусиль», – сказав банкір.

На його думку, існують перспективи для нових держпрограм, наприклад, орієнтованих на стратегічно важливі галузі для розвитку.

Директор корпоративного бізнесу в Райффайзен Банку Руслан Співак наголосив, що перспективи розвитку держпрограм значно залежатимуть від підтримки міжнародних партнерів, оскільки 18 млрд грн, передбачених на них бюджетом на 2024 рік (на програму «5-7-9», «Доступний факторинг» і «Доступний лізинг». – ІФ-У), недостатньо, зважаючи на активний попит.

Бекграунд. Як повідомлялося, кількість виданих банками кредитів за програмою портфельних держгарантій зменшується четвертий місяць поспіль, і в жовтні становила 527, що на 280 позик, або 34,7%, менше за показник у вересні. Дані за листопад наразі не публікувалися.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло