Кількість вакансій на ІТ-ринку праці опустилася до п’ятирічного мінімуму – DOU

Кількість вакансій на ІТ-ринку праці опустилася до п’ятирічного мінімуму – DOU

Проти минулого року на платформі jobs.dou.ua кількість вакансій скоротилася на 22 000

Кількість вакансій на ІТ-ринку праці опустилася до п’ятирічного мінімуму – DOU
Фото: Рixabay

На ринку IT-праці цього року кількість вакансій впала до п’ятирічного мінімуму. Після рекордного 2021 року кількість вакансій зменшилася на 37%, а в цього року – ще на 31%. Проти минулого року на платформі jobs.dou.ua кількість вакансій скоротилася на 22 000.

Про це йдеться в повідомленні DOU.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За той самий період кількість нетехнічних вакансій зросла на 15%, охоплюючи сфери маркетингу, продажів, фінансів, копірайтингу та юриспруденції. У сфері HR і рекрутингу зафіксовано зменшення вакансій на 38%.

У більшості технічних категорій спостерігається зниження. У 2023 році кількість вакансій для QA, Front-end, Java, Android, iOS, .NET, Data Science тощо зменшилася на 37%, що є більш ніж у половину менше проти попереднього року.

Зменшення кількості вакансій призвело до рекордної конкуренції серед кандидатів. У листопаді 2021 року в середньому припадало 4 відгуки на одну вакансію, торік – 17, а цього року – 37.

За результатами дослідження зросло число випадків звільнень в IT-сфері. У зимовий період під звільнення потрапили 16% опитаних, а восени цей показник уже сягав 25%. При цьому 42% фахівців виражають стурбованість можливістю втратити роботу.

Також вперше спостерігається рівномірна кількість представників IT-галузі у сферах продуктів та аутсорсінгу – по 40%. Умови для аутсорс-компаній є важкими через відсутність нових клієнтів і замовлень, тоді як деякі продуктові компанії продовжують активно наймати персонал.

Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал «Криза на ринку праці: дефіцит рук і робочих місць в Україні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло