Rolls-Royce веде переговори з ДТЕК щодо встановлення малих модульних реакторів на місці старих ТЕС – ЗМІ
Компанії вивчають можливість переобладнання до восьми наявних майданчиків вугільних електростанцій

Компанія Rolls-Royce веде переговори з ДТЕК щодо встановлення на українських вугільних електростанціях своїх малих модульних реакторів.
Про це повідомляє The Telegraph.
«Деталі цих обговорень є комерційно конфіденційними», – заявили в Rolls-Royce SMR, але сам факт проведення перемовин не заперечили.
Дві з тих електростанцій, які планують переобладнати під міні-АЕС, розташовані на тимчасово окупованій території. Загалом ДТЕК і Rolls-Royce вивчають можливість переобладнання до восьми наявних майданчиків вугільних електростанцій.
Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, розповів, що це сприятиме енергетичній безпеці в країні, оскільки окремі вітряні турбіни стають менш вразливими до ракетних атак у порівнянні з великими вугільними електростанціями.
The Telegraph повідомляє, що українська сторона вела перемовини з іншими компаніями, які розробляють малі модульні реактори.
«Переговори з Rolls розпочалися після того, як учасники британського конкурсу на фінансування проєктів ММР повідомили, що наступний етап відкладається», – йдеться в матеріалі.
Як зазначають журналісти, реактори від Rolls-Royce – це нова й комерційно неперевірена технологія. Компанія-розробник планує впровадити її не раніше 2030 року. Очікується, що першою країною, де з'явиться така станція, стане Велика Британія.
Бекграунд. Серед найбільших гравців ринку атомної енергетики, які також займаються розробкою технологій ММР: американські корпорації Westinghouse (проєкт AP-300), Holtec (SMR-160) та NuSCale (проєкт VOYGR), французька EdF (проєкт NUWARD), спільний проєкт BWRX-300 від американської GE та японської Hitachi.
Mind дізнавався, хто вже став партнером ДТЕК та на якому етапі перебуває впровадження ММР в компанії. Більше про це – у матеріалі «ДТЕК планує будувати малі модульні реактори на місці старих ТЕС. Ніде у світі ще не реалізовано подібний проєкт. Що з розробками та коли очікувати запуску?»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].