Японія передала Україні $950 млн у рамках проєктів Світового банку
Метою є відбудова інфраструктури на постраждалих від війни територіях, також кошти надаватимуться власникам осель на ремонт у будинках

Японія передала Україні близько $950 млн у рамках проектів Світового банку щодо відновлення та соціального захисту.
Джерело. Про це повідомило українське Міністерство фінансів.
Пакет допомоги складається з гранту Японії на суму $52,4 млн у рамках проекту «Ремонт житла для відновлення прав та можливостей людей» (HOPE) та позики від уряду Японії на $900 млн у рамках проекту «Інвестиції в соціальний захист для підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE).
Україна використовує ці кошти для відшкодування видатків бюджету на «невідкладні та пріоритетні потреби, зокрема у сфері відновлення та соціальної допомоги».
Метою проекту HOPE є відбудова інфраструктури на постраждалих від бойових дій територіях, на деокупованих та постраждалих регіонах України. Кошти також надаватимуться власникам осель на ремонт у багатоквартирних та приватних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту. Проект підтримуватиме реформи політики на національному рівні для покращення результатів відбудови та узгодженості з цілями української євроінтеграції.
4 грудня міністр соціальної політики України Оксана Жолнович та директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банаджері підписали договір про створення INSPIRE.
Фінансування проекту відбувається за рахунок позики Світового банку у розмірі $1,2 млрд із Цільового фонду з надання кредитної допомоги Україні за підтримки Японії.
15 грудня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Світовий банк направить Україні додаткові $1,3 млрд. Ці гроші підуть на виплату пенсій, підтримку біженців, виплату зарплат вчителям та інші витрати держбюджету. Основну частину пакету профінансувала Японія.
Мінфін України повідомляв, що без додаткової підтримки у держбюджеті на 2024 рік утвориться діра на $29 млрд.
17 грудня голова Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що без західного фінансування Україна зможе протистояти росії не більше двох місяців, після чого вона буде змушена вдатися до «дестабілізуючої політики», зокрема, провести додаткову емісію грошей, як це було минулого року протягом кількох місяців після початку війни. Це було б несприятливим розвитком подій для України, зважаючи на її поточний дефіцит бюджету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].