Анонсовано вихід документального фільму про Дениса Монастирського «Незавершений політ»
Картину знято до роковин трагедії, яка сталася 18 січня 2023 року у Броварах неподалік будівлі дитячого садка, де внаслідок падіння гелікоптера, в якому перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України, загинув очільник МВС Денис Монастирський та його перший заступник Євгеній Єнін

Фільм присвячено дослідженню феномена екс-міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського – його ціннісних орієнтирів і пріоритетів, незвичайного стилю керівництва, реформаторських ідей, які він спромігся запустити до війни, а також жорстких, нерідко контроверсійних рішень, які той ініціював з початком повномасштабного вторгнення рф задля оборони нашої держави.

Серед спікерів фільму: Валерій Залужний, Кирило Буданов, Руслан Стефанчук, Денис Шмигаль, Жанна Монастирська, Олексій Резніков, Михайло Федоров, Ігор Клименко, Антон Геращенко, Віктор Андрусів, Олександр Мартиненко та багато інших.
Загалом для стрічки записано близько 40 інтерв’ю з колегами, друзями та рідними Монастирського, крізь спогади яких відкриваються різні аспекти життя головного героя, його захоплення, сумніви, життєва філософія і принципи, яким він слідував.
Денис Монастирський був нетиповим українським чиновником, він захоплювався буддизмом і любив ходити в гори, власноруч відновлював архітектурні пам’ятки.
Творцями стрічки виступили друзі та однодумці Дениса, які бачать своєю місією стимулювання суспільного запиту саме на таких політиків, як Монастирський.
Фільм створено коштом дружнього краудфандингу.
Автор ідеї фільму Ростислав Смірнов, співзасновник батальйону «Добробат» і радник екс-міністра, коментує: «Я ніколи не бачив Дениса без усмішки, він завжди був дуже легкий, розважливий, ніколи не ухвалював поспішних рішень. Щоб я не запропонував, той завжди казав: «Я подумаю». Коли я вперше зайшов до його кабінету, ще не знаючи Дениса, він взявся проводити мені екскурсію, розповідав, що тут і як. Показав своє хобі – настільний футбол. З ним можна було спілкуватися годинами, взагалі не помічаючи часу – легко й цікаво. Саме завдяки таким людям, як Денис, які в перші дні стояли пліч-о-пліч з усіма, нам вдалося зберегти країну. Це було складно. І от тоді було мінімум публічності, максимум роботи. Якраз про це народ має знати».
Режисер Микола Короткий так говорить про задум стрічки: «Наш меседж – це політик 2.0. Те, до чого ми ще не дозріли у політичному керівництві. Денис – ніби з майбутнього, або прийшов у наше життя, щоб задати високу планку. Мистецтво для Монастирського було на першому плані, у всіх сферах життя він був по-перше митцем. Глибокі юридичні та політичні знання, а також бажання працювати на суспільне благо і робили його політиком майбутнього. У своєму відео-щоденнику він наголошує, що треба рятувати культуру, бо це буде єдине, що зможе навіть з попелу відтворити державу. Фільм сповнений віршів і цитат, а наскрізний сюжет побудовано навколо ліплення скульптури Божої Матері. Саме таку п’ятиметрову скульптуру авторства Олексія Леонова розміщено у Софії Київській за сприяння Дениса».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].