CEO материнської компанії «Київстар» планує продовжити переговори з українською владою щодо націоналізації оператора
Він сподівається, що арешт з акцій «Київстару» буде знято, і це допоможе заспокоїти міжнародних інвесторів

CEO VEON Group, материнської компанії найбільшого українського оператора зв'язку «Київстар», Каан Терізоглу наприкінці січня планує знову приїхати до Києва, щоб зустрітися з командою та продовжити діалог з українською владою.
Про це він повідомив в інтерв'ю «Forbes Україна».
«Я сподіваюся, що ми зустрінемося з багатьма стейкхолдерами, у тому числі з українським урядом, але не лише», – зазначив Терізоглу.
Він додав, що під час першого візиту в жовтні минулого року не зміг поговорити із заступником керівника офісу президента Ростиславом Шурмою, який з липня минулого року публічно заявляв про можливість націоналізації «Київстар», і сподівається, що це вдасться зробити під час майбутнього візиту.
«Коли з'явилися чутки, і пан Шурма дав свої інтерв'ю, це істотно вплинуло на обсяги торгів та вартість акцій. Зараз шоковий стан пройшов, але ми втратили майже 30% вартості наших акцій протягом того періоду», – констатував CEO VEON.
Коментуючи арешт 47,85% акцій «Київстару», що можна порівняти з часткою Letter One у VEON, Терізоглу повідомив, що подано апеляцію, і висловив сподівання, що арешт буде знято, і це допоможе заспокоїти міжнародних інвесторів. Він наголосив, що VEON є власником усіх 100% акцій «Київстар», а Letter One, за його інформацією, дистанціювалася від співвласників Михайла Фрідмана та Петра Авена, які потрапили під міжнародні санкції, і сама не є об'єктом таких міжнародних санкцій.
За словами CEO VEON, арешт акцій «Київстар» не впливає на діяльність компанії, здатність працювати й обслуговувати мережі. «Арешт стосується лише можливості отримувати дивіденди або передавати акції від одного власника до іншого», – пояснив Терізоглу.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Шевченківський райсуд м. Києва зменшив пакет арештованих акцій ПрАТ «Київстар» з 99,994654% до 47,85%, а заарештовану частку ТОВ «Лайфсел» – зі 100% до 19,8% у рамках забезпечувальних заходів у відкритій наприкінці вересня справі проти співвласника «Альфа-Груп» Михайла Фрідмана. Такі зміни у винесеній раніше ухвалі від 4 жовтня він зробив на підставі клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора у зв'язку з опискою.
Щодо інших заарештованих активів суд підтвердив правильність їхнього початкового опису. Під арештом залишаються, зокрема, 100% корпоративних прав чотирьох афілійованих з «Київстар» компаній – зокрема Kyivstar.Tech, Helsi, «Української баштової компанії».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].