Україна надасть 3 млрд грн на підтримку проєктів зі значними інвестиціями
Відповідні кошти передбачені в держбюджеті на 2024 рік

Кабмін удосконалив порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвесторами для власного використання при реалізації інвестиційного проєкту із значними інвестиціями.
Про це йдеться на сайті Мінекономіки.
«Відбудова України неможлива без залучення коштів приватних інвесторів. Тому одним із напрямків роботи є залучення проєктів із значними інвестиціями в реальний сектор економіки. Цього року на їхню підтримку в бюджеті закладено 3 млрд грн. Кошти будуть надаватись інвесторам, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю. А прийняті урядом зміни до Порядку ввезення обладнання та комплектуючих, мають спростити початок реалізації проєктів із значними інвестиціями», – наголосив заступник міністра економіки Володимир Кузьо.
Зокрема, постановою внесено зміни щодо:
- уточнення стосовно строків подачі переліку та обсягів ввезення товарів як заявником, так і інвестором із значними інвестиціями;
- відповідності переліку та обсягів ввезення товарів, які подаються заявником, положенням проєкту спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди відповідно до законодавства;
- розширення підстав відмови в затвердженні переліку та обсягів товарів при його перегляді за письмовим зверненням інвестора із значними інвестиціями.
Як нагадали в міністерстві, підприємці, які реалізують проєкти із значними інвестиціями, мають право отримати від держави декілька видів підтримки, які становлять до 30% від суми інвестпроєкту, зокрема: переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності; бюджетне фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури (дороги, підключення до інженерних мереж); податкові пільги; звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва; безмитне ввезення необхідного обладнання.
За даними Мінекономіки, до проєктів із значними інвестиціями належать інвестпроєкти на суму від 12 млн євро. Інвесторам потрібно створити принаймні:
- 10 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 50% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким самим видом діяльності за попередній календарний рік;
- або 30 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 30% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким самим видом діяльності за попередній календарний рік;
- або 50 нових робочих місць щонайменше на 15% вище за середню зарплату в регіоні за таким самим видом діяльності за попередній календарний рік.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін затвердив довгострокову стратегію термомодернізації будівель до 2050 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].