Єврокомісія закликала техногігантів Google і Meta не просувати російську і білоруську пропаганду
Натомість їх просять змінити алгоритми для більшого охоплення опозиційних ЗМІ

Заступник голови Єврокомісії Вєра Юрова, яка відповідає за політику збереження європейських цінностей та транспарентності (прозорості – ред.), закликала Google, Meta та інших технологічних гігантів допомогти незалежним ЗМІ у Білорусі та росії щодо просування їх матеріалів у агрегаторах новин.
Джерело. Про це пише The Financial Times.
Білоруські журналісти, які були змушені залишити країну через переслідування, як пише FT, поскаржилися в комісію, що контент, який критикує режим Лукашенка, не доходить до цільової аудиторії – часто через пошукові алгоритми, які використовуються Google, Meta та іншими компаніями.
Технологічні гіганти, як стверджують автори скарг, неправомірно враховують правила цензури ЗМІ, встановлені Лукашенком.
За словами людей, знайомих із ситуацією, Юрова у грудні 2023 року висловила свої побоювання з приводу Білорусі президенту Google з глобальних питань Кенту Вокеру.
У травні вона також обговорювала аналогічні питання з генеральним директором Google Сундаром Пічаї, приділяючи більше уваги росії й таким проблемам, як нездатність незалежних ЗМІ цієї країни монетизувати контент, розміщений у російському сегменті YouTube.
У Google у відповідь на ці заклики заявили, що «докладають усіх зусиль, щоб створювати продукти та забезпечувати дотримання політики таким чином, щоб не брати до уваги політичні погляди». У Meta ситуацію наразі не коментували.
Бекграунд. Як повідомлялося, у середині грудня Єврокомісія розпочала офіційне розслідування діяльності соцмережі X (Twitter), що належить Ілону Маску. Компанію звинуватили у порушенні законодавства Євросоюзу у сфері дезінформації, нелегального контенту та прозорості.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].