США із союзниками таємно провели зустріч у Саудівській Аравії щодо мирного плану по Україні – Bloomberg

США із союзниками таємно провели зустріч у Саудівській Аравії щодо мирного плану по Україні – Bloomberg

Наступна зустріч, присвячена миру, має відбутися у Швейцарії на Давоському форумі наступного тижня

This text is also available in English
США із союзниками таємно провели зустріч у Саудівській Аравії щодо мирного плану по Україні – Bloomberg
фото Reuters Gleb Garanich

16 грудня 2023 року в Ер-Ріяді відбулася таємна зустріч представників України, G7 та деяких країн Глобального Півдня, присвячена мирному плану Києва після закінчення війни.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Основним завданням зустрічі була розробка контрзаходів проти російської пропаганди, яка намагається роз'єднати союзників і виставити їх як сторону, яка начебто не бажає мирних переговорів.

Зустріч не афішувалася для того, щоб деяким її учасникам було комфортніше обговорювати питання, що порушуються на ній. Крім того, переговорники радилися про те, як будувати відносини з росією в майбутньому.

Джерела Blomberg зазначають, що суттєвого прогресу на зустрічі не було досягнуто. Україна та її союзники з країн Великої сімки продовжували відкидати заклики країн Глобального Півдня до прямих переговорів із росією.

На зустрічі були присутні представники Індії, Саудівської Аравії та Туреччини, тоді як Китай, Бразилія та ОАЕ, які були присутні на попередніх публічних мирних самітах, не брали участь у грудневих зборах.

Київ та його союзники наполягають, що мир можливий за дотримання суверенітету та територіальної цілісності України та виведення російських військ, а також підкреслили, що цілі владіміра путіна останнім часом не змінилися і той порушував попередні угоди.

Представники країн ЄС та США підтвердили, що продовжуватимуть підтримувати Україну у війні.

Наступна зустріч, присвячена миру, має відбутися у Швейцарії на Давоському форумі, який відбудеться наступного тижня.

Близьке до кремля джерело Bloomberg розповіло про те, що наприкінці минулого року з російською владою «контактували, щоб промацати ґрунт для укладання угоди про припинення вогню», проте не стало вдаватися в деталі.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Держдеп заявив, що путін не піде на мирні переговори щодо України раніше, ніж пройдуть президентські вибори в США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло