В ООН спрогнозували зниження темпів зростання світової економіки у 2024 році
Світ досі не вийшов із небезпечної зони нестабільності загальної обстановки

Очікується, що світова економіка зросте лише на 2,4%, тоді як до пандемії COVID-19 цей показник становив 3%
Експерти ООН прогнозують повільне зростання світової економіки, оскільки відновлення після пандемії COVID-19 все ще відбувається нерівномірно, а непередбачувані фактори, такі як зміна клімату та геополітична напруженість можуть гальмувати прогрес.
Автори флагманської доповіді ООН «Світове економічне становище та перспективи – 2024», на яку посилається “Голос Америки”, передбачають, що глобальне економічне зростання у цьому році сповільниться до 2,4% після 2,7% у 2023 році.
Це нижче допандемійних темпів зростання на 3%.
«Високі в порівнянні з очікуваними показники 2023 року обумовлені головним чином декількома великими економіками – насамперед США, а також Бразилією, Індією та Мексикою», – заявив Шантану Мукерджі, директор відділу економічного аналізу та політики Департаменту ООН з економічних та соціальних питань .
Однак він зазначив, що цього року зростання може сповільнитися, особливо в США, через високі відсоткові ставки, зниження споживчих витрат та ослаблення ринку праці.
«Ми так і не вийшли з небезпечної зони щодо нестабільності загальної обстановки», – заявив Мукерджі журналістам.
Бекграунд. Більше про одну з найбільших економік світу – в матеріалі Mind “Економіка Китаю: як впливає на розвиток цієї сфери диктатура”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].