НАЗК внесло майже 50 компаній у перелік міжнародних спонсорів війни
Нині є тенденція, що міжнародні компанії звертаються до НАЗК і просять не вносити їх у реєстр
Національне агентство з питань запобігання корупції вже внесло в перелік міжнародних спонсорів війни майже 50 компаній.
Про це повідомив голова агентства Олександр Новіков в інтерв’ю «Укрінформу».
«Варто зауважити, що Національне агентство відповідає за регулювання питань запобігання корупції у приватному секторі, тобто за питання комплаєнсу й за перевірки контрагентів, тому цей Реєстр міжнародних спонсорів війни – фактично інформація для перевірки доброчесності контрагентів не лише українських, а й світових», – зауважив він.
Новіков нагадав, що Реєстр міжнародних спонсорів війни є спільним проєктом НАЗК і компанії Refinitiv, яка є партнером World-Check – бази даних політично відомих осіб та осіб і організацій підвищеного ризику, і створений із метою унеможливлення ведення міжнародного бізнесу на крові українців.
«На сьогодні в цей реєстр занесено майже 50 компаній. Найбільше з них із Китаю – 14. На другому місці США – 7 компаній. Усі інші – переважно з країн Європейського Союзу», – поінформував голова НАЗК.
За його словами, нині спостерігається тенденція, що міжнародні компанії, які продовжують працювати в росії, активно звертаються до НАЗК, надають плани виходу бізнесів із рф і просять не вносити компанію до цього реєстру.
«Буквально минулого тижня одна з таких компаній зв'язалася з нами і заявила про те, що надасть план виходу з рф, щоб не потрапити в реєстр», – сказав Новіков.
Він акцентував, що є випадки, коли цей інструмент допоміг вийти компаніям із росії, після чого вони були виключені з реєстру. Це, зокрема, три грецькі нафтові перевізники, британський виробник паперу Mondi, ірландська компанія з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited, найбільша у світі індійська компанія з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK), які вже вилучені з реєстру.
Проте щотижня НАЗК продовжує вносити до реєстру нову транснаціональну компанію, яка продовжує працювати в росії, сплачує значні податки до російського бюджету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].