Щонайменше два великі китайські банки обмежать роботу з росією після загрози санкцій США
Китайські банкіри шукають серед клієнтів тих, чиї бенефіціари перебувають у росії

Державні банки Китаю вирішили посилити контроль за операціями з росією після того, як США пригрозили карати порушників санкцій вторинними заходами.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на знайомі із ситуацією джерела.
За словами співрозмовників агентства, принаймні два великі банки КНР останніми тижнями запустили перегляд свого бізнесу з рф, і в першу чергу – транскордонних операцій та фінансування російських клієнтів. Банки припинять обслуговування компаній, внесених у списки санкцій, і перестануть надавати фінансові послуги російському оборонно-промисловому комплексу незалежно від того, в якій валюті і в якій юрисдикції проходять транзакції.
За їхніми словами, китайські банкіри розширюють перевірки своїх клієнтів та шукають серед них тих, чиї бенефіціари чи контролюючі особи перебувають у росії. Перевірки торкнуться і неросійських компаній, які ведуть бізнес із рф чи поставляють до росії товари через треті країни.
Найбільші держбанки КНР у минулому дотримувалися американських обмежувальних заходів проти Ірану та КНДР, побоюючись потрапити під вторинні санкції та втратити доступ до операцій у доларах.
І цього разу сценарій може повторитися: посилення перевірок стартувало після того, як у грудні Мінфін США повідомив, що каратиме фінансові організації, які ведуть роботу з росією в обхід санкцій.
Заступник голови відомства Воллі Адайємо, відповідальний за санкційний контроль, прямо попередив: або банки ризикують і працюють з росією, або зберігають доступ до світової фінансової системи.
Всі компанії, які постачають у росію підсанкційні товари, наприклад чіпи, які потім застосовуються в ракетах, «досі користуються нашою фінансовою системою», говорив Адайємо, додаючи, що під удар можуть потрапити кредитні організації, які «навмисно чи ненавмисно обходять санкції».
За розрахунками Інституту Гайдара, Китай на 69% збільшив закупівлі в рф: палива – на 78%, вугілля – на 93%, ЗПГ – на 87%, а нафтопродуктів – у 3-7 разів щодо 2021 року. Постачання китайських товарів до росії стали більшими на 71%, а юань витіснив долар і став найбільш торгованою іноземною валютою на Мосбіржі з часткою 46%. За даними ЦБ, на нього припадає третина всіх експортних угод російських компаній.
Бекграунд. Нагадаємо, США вважають, що Китай використовує штучний інтелект для масштабних хакерських операцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].