Франція передасть Україні крилаті авіабомби AASM Hammer – на що вони здатні?

Франція передасть Україні крилаті авіабомби AASM Hammer – на що вони здатні?

Цей гібрид бомби та ракети працює за принципом «вистрілив та забув», тобто снаряд самостійно шукає ціль

This text is also available in English
Франція передасть Україні крилаті авіабомби AASM Hammer – на що вони здатні?
AASM Hammer

Прес-служба міністерства оборони Франції підтвердила, що Україна найближчим часом отримає крилаті авіабомби AASM.

«Ці бомби дають можливість завдавати точних дистанційних ударів, щоб вражати тили російської армії», – сказано в заяві відомства, на яку посилається ВВС.

За словами Лекорню, починаючи з січня, планується щомісячне постачання 50 бомб. Це дуже відчутна кількість, яка здатна якісно змінити ситуацію поблизу лінії фронту.

Технологія AASM ( «Armement Air-Sol Modulaire» або «модульне озброєння класу «повітря – земля"») HAMMER ( «Highly Agile Modular Munition Extended Range"» або «Високоманевренний модульний боєприпас збільшеної дальності», а в перекладі з англійської – «молоток» ) була розроблена французькою компанією Safran ще 15 років тому, за ці роки зазнала ряд модифікацій і покращень.

Основна ідея полягала у встановленні на звичайну авіаційну бомбу спеціального комплекту, що робить її високоточною та далекобійною.

AASM Hammer сумісний з різними стандартами бомб (125, 250, 500 та 1000 кг).

«Автономна та нечутлива до перешкод, ця система зброї може запускатися з невеликої висоти над пересіченою місцевістю», – йдеться в описі на сайті виробника.

На бомбу спереду та ззаду встановлюються спеціальні пристрої, які перетворюють її на високоточний боєприпас.

Попереду встановлюється система наведення. Вона може бути супутниковою, інфрачервоною чи лазерною. Остання навіть дозволяє вражати цілі, що швидко рухаються.

Позаду бомби вмонтовують систему прискорення. Вона має твердопаливний реактивний двигун та невеликі крила-стабілізатори.

Все це дозволяє використовувати AASM Hammer на відстані близько 60-70 км, а також у будь-яку погоду і на низькій висоті.

Цей гібрид бомби та ракети працює за принципом «вистрілив і забув», тобто снаряд самостійно маневрує до певної навідником мети без залучення пілота літака.

Виробник стверджує, що ця бомба спрацьовує у 99% випадків.

Щоправда, відомо лише про застосування цього озброєння західними винищувачами – французькими Rafale та американськими F-16. У випадку з Україною авіабомби доведеться пристосовувати до радянських Су-24М чи МіГ-29.

Але ЗСУ вже має позитивний досвід інтеграції західних авіаційних ракет Storm Shadow/SCALP з цими літаками, зазначає портал Defense Express.

Бекграунд. Як повідомлялося, Франція щомісяця передаватиме Україні по 50 авіабомб AASM Hammer. Також із цього місяця країна планує надавати ЗСУ по 3000 снарядів на місяць.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло