Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО

Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО

Натомість країна отримає схвалення від конгресменів США на продаж їй винищувачів F-16 Block 70

This text is also available in English
Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО
фото Pixaby

Великі національні збори Туреччини ухвалили рішення про згоду на вступ Швеції до НАТО. Документ відправлено на підпис президенту Реджепу Тайїпу Ердогану.

Тепер Стокгольму залишається одержати тільки згоду Угорщини, пише Bloomberg.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Подібний процес було раніше пройдено Фінляндією, яка офіційно приєдналася до альянсу 4 квітня 2023 року.

Навесні 2022 року Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО. Переговори про вступ призвели до підписання Мадридського меморандуму в червні 2022 року, який був дорожньою картою процесу прийняття до альянсу північних країн.

Проте незадоволеність Туреччини діями Швеції, а також вимога визнати Робочу партію Курдистану (РПК) терористичною організацією призвели до припинення процесу вступу у січні 2023 року.

Вимоги Анкари включають не тільки визнання РПК терористичною організацією, а й видачу її членів.

У відповідь Швеція заявила, що дотримується власних критеріїв членства в НАТО, але окремо посилила закони проти тероризму і зняла обмеження на експорт зброї до Туреччини.

Туреччина також пов'язує своє схвалення з ухваленням рішення Конгресом США про продаж їй винищувачів F-16 Block 70.

Угода була ініційована у 2021 році, і в даний час американські конгресмени висловили готовність підтримати угоду за умови зняття Туреччиною заперечень щодо вступу Швеції до НАТО.

Бекграунд. Нагадаємо, голова військового комітету НАТО заявив, що слід бути готовими до того, що в наступні 20 років почнеться війна з росією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло