КНР випереджає США за обсягами інвестицій у стартапи у сфері розробки напівпровідників – дослідження

КНР випереджає США за обсягами інвестицій у стартапи у сфері розробки напівпровідників – дослідження

У 2023 році китайські стартапи залучили 75% усіх венчурних інвестицій у компанії, що виробляють мікросхеми

КНР випереджає США за обсягами інвестицій у стартапи у сфері розробки напівпровідників – дослідження
Фото: Рexels

Китай вийшов у лідери за обсягами інвестицій у стартапи у сфері розробки напівпровідників, випередивши США з великим відривом.

Про це стало відомо з дослідження PitchBook.

Зазначається, що 2023 року китайські стартапи залучили 75% усіх венчурних інвестицій у компанії, які виробляють мікросхеми, що є незначним зниженням порівняно з максимумом минулого року, коли на них припадало майже 80% усіх венчурних інвестицій у цю сферу. Американські компанії отримали майже 11% інвестицій у напівпровідникову галузь у 2023 році. Напівпровідникові стартапи включають компанії, що працюють над дизайном мікросхем, виробниками мікросхем, виробництвом та обладнанням.

Аналітик PitchBook Алі Джавахері пов'язує цю тенденцію зі стратегією Китаю щодо створення власної напівпровідникової промисловості та страхування від торговельних обмежень США.

«Це не дуже відрізняється від того, як США використовували венчурний капітал для створення таких титанів, як Intel та Fairchild Semiconductor у 50-х та 60-х роках», – каже Джавахері.

Китай визначив пріоритетними інвестиції в сферу мікросхем, запустивши у вересні національний інвестиційний фонд індустрії інтегральних схем у розмірі $40 млрд для стимулювання стартапів – це вже третій великий державний фонд для підтримки галузі, починаючи з 2014 року.

Згідно з останнім звітом PitchBook Greater China Venture Report, загальний обсяг венчурних угод у Китаї знижується. Протягом першої половини 2023 року було інвестовано $26,7 млрд у 3072 угоди, що відповідає темпам падіння вартості угод на 31,4% у 2023 році.

США, незважаючи на ажіотаж навколо штучного інтелекту, що викликає підвищений інтерес до спеціалізованих чипів і державне стимулювання галузі, залишаються позаду Китаю за обсягом інвестицій у стартапи. Закон CHIPS, який був підписаний президентом Джо Байденом у серпні 2022 року, має на меті пожвавити американську індустрію виробництва мікросхем шляхом надання грантів і стимулів виробникам та компаніям.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай купує обладнання для виробництва мікросхем на рекордні майже $40 млрд із метою обійти американські санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло