Представник ГУР Юсов: росія не вимагала режим тиші на ділянці біля Бєлгорода, де було збито Іл-76
За його словами, обмін полоненими мав відбутися на Сумському напрямку, а не Харківському

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов прокоментував ВВС ситуацію з приводу військово-транспортного літака Іл-76, що впав під Бєлгородом.
Зокрема, російська сторона стверджує, що літак перевозив українських військовополонених на обмін і був збитий українською ППО.
Головні тези з інтерв’ю Андрія Юсова
* Україна не має у своєму розпорядженні підтвердженої інформації про знаходження українських військовополонених на борту літака, що впав. росія не повідомляла Україні про те, що військовополонені доставлятимуться цим військовим бортом. росія не просила «режиму тиші» на цій ділянці.
* Обмін військовополоненими мав відбутися на Сумському напрямку, там був потрібний «режим тиші» з обох боків, українські військові його дотримувалися. Російські військовополонені були доставлені до пункту обміну у цивільному транспорті, як і належить, але, на жаль, обмін не відбувся.
* Іл-76М, що впав, – військової модифікації, має в хвостовій частині гарматне озброєння. Цей літак використовувався для доставки сил та засобів противника, боєкомплекту для стратегічної авіації на авіабазі «Енгельс-2», а також ракет для систем С-300 та С-400 у Бєлгороді, якими обстрілюють Харків.
* Під час попереднього обміну військовополоненими, коли до України повернулися 230 захисників та захисниць, також використовувався авіатранспорт. Тоді росія усно повідомила Україну про перевезення українських військовополонених та запросила «режим тиші». Україна цей режим забезпечила.
* Бєлгород знаходиться недалеко від кордону й зони бойового зіткнення, на його території часто відбуваються і бойові зіткнення, і спецоперації. Місто закрите для цивільної авіації і є одним із найбільш насичених російською протиповітряною та протиракетною обороною. Інциденти із «дружнім вогнем» у російських сил траплялися й раніше. Це може бути одним із сценаріїв інциденту з Іл-76.
* Бєлгород перебуває у зоні дії української протиповітряної оборони. Над ним працювали українські розвідувальні безпілотники, з російського боку вели атаки дронами-камікадзе.
* ГУР не має інформації про те, що Іл-76 міг бути збитий українською ППО.
* ГУР не виключає, що українські військовополонені могли використовуватися як живий щит. Не виключає також, що цей борт міг перевозити одночасно і людей, і зброю.
* Інформація про те, хто саме перебував на борту, потребує уточнення, оскільки росія її максимально приховує. Є нечисленні фото та відео, не показані тіла загиблих. За агентурними даними, вчора до бєлгородського моргу було доставлено лише п'ять тіл.
* У ГУР є інформація, що серед осіб, які супроводжували українських полонених, повинні були перебувати двоє високопоставлених російських осіб – один представник військових, інший – від органів держвлади. В останній момент ФСБ надала їм рекомендації не використовувати цей борт, а скористатися іншим транспортом.
* Україна ініціювала та наполягає на створенні міжнародної комісії з розслідування інциденту з падінням Іл-76М під Бєлгородом.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше в ГУР наголосили, що списки полонених на обмін російське міноборони ніколи не поширює, це зробила роспропаганда.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].