Норвегія обмежить фінансову допомогу біженцям з України

Норвегія обмежить фінансову допомогу біженцям з України

Норвезька влада вирішила вжити цих заходів, щоб скоротити кількість українців, які в'їжджають до країни

Норвегія обмежить фінансову допомогу біженцям з України
фото DR

Уряд Норвегії почне позбавляти українських біженців фінансової підтримки держави, якщо вони вирішать організувати своє проживання на території країни самостійно без розміщення у центрі прийому біженців.

Джерело. Про це йдеться в заяві норвезького уряду.

Також влада не покриватиме більше витрат на утримання домашніх тварин для новоприбулих прохачів притулку з України. «На практиці у новоприбулих не буде можливості жити в центрі прийому біженців з домашніми тваринами», – йдеться в повідомленні Кабміну.

Крім того, особам віком від 19 до 24 років потрібно прожити в Норвегії не менше п'яти років, щоб претендувати на безкоштовні стоматологічні послуги. Водночас для одержувачів одноразової допомоги посилять вимоги щодо терміну проживання – їм потрібно буде прожити в країні не менше року. Термін проживання, необхідний для отримання основних та додаткових пільг, також буде збільшено.

Водночас суму щомісячної допомоги з адаптації для подружжя та співмешканців без дітей скоротять приблизно на 6 тисяч норвезьких крон ($576).

При цьому в уряді зазначили, що нововведення щодо термінів проживання, стоматологічних послуг та допомоги на період адаптації ще обговорюватимуться.

Норвезька влада вирішила вжити цих заходів, щоб скоротити кількість українців, які в'їжджають до країни. Також Осло прагне вирівняти рівень підтримки з іншими країнами Північної Європи. Загалом після початку війни в Україні Норвегія прийняла понад 73 тисячі українських біженців.

Найбільше українських біженців у Німеччині – близько 1,17 млн. На другому місці знаходиться Польща із 957 тисяч вимушених переселенців. На кінець жовтня 2023 року в ЄС було зареєстровано 4,16 млн українців, які користуються тимчасовим притулком. Це на 320 тисяч більше, ніж було на початку року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло