Депутати ВР пропонують дозволити використовувати репродуктивні клітини загиблих військових для народження дітей

Депутати ВР пропонують дозволити використовувати репродуктивні клітини загиблих військових для народження дітей

Крім того, захисники зможуть розпорядитися біоматеріалами, написавши відповідне розпорядження на випадок смерті, а також застосувати допоміжні репродуктивні технології

Депутати ВР пропонують дозволити використовувати репродуктивні клітини загиблих військових для народження дітей
Фото: ілюстративне

Депутати ВР пропонують передбачити можливість зберігання та використання репродуктивних клітин загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць для народження дітей.

Відповідний проєкт закону зареєстровано на сайті ВР.

Законопроєкт передбачає, що захисник чи захисниця, чиї репродуктивні клітини зберігаються у кріобанках, зможуть заповнити відповідне розпорядження (його форму після ухвалення закону затвердить уряд). Зазначається, що це дозволить запобігти додатковим затратам на нотаріальні послуги.

Крім того, захисник матиме змогу розпорядитися репродуктивними клітинами, написавши відповідне розпорядження на випадок смерті, а також застосувати допоміжні репродуктивні технології. Відповідна фізична особа визнаватиметься батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини.

Згідно з проєктом, у разі загибелі захисника чи захисниці, репродуктивні  клітини коштом держави зберігатимуть протягом трьох років. Після закінчення цього строку подальше зберігання може бути продовжене коштом іншої особи, яка вказана в розпорядженні.

Нагадаємо: у листопаді минулого року парламент ухвалив закон щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)», який дозволяє військовим, які на фронті втратили репродуктивну функцію, зберігати коштом держави біоматеріал у кріобанках інароджувати дітей.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада ухвалила закон про посттравматичне батьківство і материнство для військових.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло