Українська валюта недооцінена на 48,4% порівняно з фактичним обмінним курсом – The Economist

Українська валюта недооцінена на 48,4% порівняно з фактичним обмінним курсом – The Economist

Зазначається, що Біг-Мак в Україні коштує 110 грн, а у США – $5,69. Реальний курс гривні, у такому разі, має становити 19,33 грн/$

Українська валюта недооцінена на 48,4% порівняно з фактичним обмінним курсом – The Economist

Українська валюта недооцінена на 48,4%, якщо порівнювати з фактичним обмінним курсом 37,44 грн/$, йдеться в дослідженні The Economist, який розраховує курси валют світу за паритетом купівельної спроможності.

Біг-Мак в Україні коштує 110 грн, а у США – $5,69. Реальний курс гривні, у такому разі, має становити 19,33 грн/$

Для порівняння: у січні 2023 році українська гривня була недооцінена на 53,5% щодо долара, у липні – на 49%. На початку 2022 року українська валюта була недооцінена на 58,1% щодо долара. Такі самі показники, як у 2022 році, гривня мала у 2020 році. У 2018 році українська гривня була найбільш недооціненою валютою у світі.

Зараз Україна посідає восьме місце з кінця в рейтингу інших країн. Нижче в рейтингу – Філіппіни, Малайзія, Єгипет, Південна Африка, Індія, Індонезія й Тайвань. Перед Україною, на дев’ятому місці з кінця, – Гонконг. У трійці країн, валюта яких, навпаки, переоцінена щодо долара, – Швейцарія, Норвегія і Уругвай.

Видання The Economist вираховує «індекс Біг Мака» з 1986 року. Валюта країни вважається недооціненою, якщо бургер у цій країні дешевший, ніж у США, і навпаки.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що долар подорожчав на 20 копійок: НБУ встановив курс гривні до долара на рівні 37,78 грн/$.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло