США готують санкції проти китайських компаній за підтримку росії

США готують санкції проти китайських компаній за підтримку росії

Це може завдати серйозної шкоди китайській економіці, яка переживає кризу

США готують санкції проти китайських компаній за підтримку росії
фото Shutterstock

Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають росії у війні з Україною.

Джерело. Про це пише CNBC з посиланням на американських конгресменів.

Член комітету Палати представників США з міжнародних відносин сенатор Джеральд Конноллі заявив, що законодавці обмірковують заходи, аналогічні тим, що вже готує Євросоюз.

«Китай повинен зрозуміти, що ті самі види санкцій, які поширюються на росію і впливають на російську продуктивність, економічні показники та якість життя, також можуть бути застосовані до Китаю», – заявив Конноллі на Мюнхенській конференції з безпеки.

За його словами, у Китаю дещо більше за те, що він може втратити, ніж у росії.

Потенційні санкції США можуть завдати серйозної шкоди китайській економіці, яка вперше в сучасній історії зіткнулася з відпливом прямих іноземних інвестицій, а також переживає кризу на ринку нерухомості, де ціни впали рекордно з 2015 року. Минулого року китайська економіка додала 5,2%, проте вже до 2028 року, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, темпи її зростання впадуть нижче за 3%.

«Якби до Китаю було застосовано широкі санкції, це справді вдарило б у ціль. А їхні економічні показники нині вже слабкі. Тому я сподіваюся, що Китай ретельно розрахує, якими можуть бути наслідки підтримки російського насильства в Україні», – зазначив Конноллі.

Інший американський сенатор Бен Кардін, відповідаючи на питання про можливі санкції проти Китаю, заявив, що конгрес опрацьовує можливі варіанти з адміністрацією президента США Джо Байдена.

За даними Київської школи економіки, Китай став ключовим каналом передачі росії західних технологій. Американська розвідка тим часом вважає, що Китай стає для росії все більш важливою опорою у військовій сфері, ймовірно, забезпечуючи москву товарами та обладнанням подвійного призначення. Частина їх використовується під час військового конфлікту в Україні.

Пекін відкидає всі звинувачення, заявляючи, що торгівля з москвою є нормальною економічною співпрацею двох країн.

Бекграунд. Як повідомлялося, прямі інвестиції іноземного бізнесу в Китай минулого року впали до найнижчого рівня з початку 1990-х років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло