Європейські ціни на природний газ перебувають на рівні, що спостерігався до початку енергетичної кризи у травні 2021 року
Учасники ринку попереджають, що це може спровокувати зростання попиту в Азії

Європейські ціни на природний газ торгуються поблизу рівнів, які спостерігалися до того, як у травні 2021 року почався енергетичний дефіцит, і гравці галузі застерігають, що це може спровокувати зростання попиту в Азії.
Про це пише Bloomberg.
Базовий контракт у Нідерландах опустився нижче 23 євро за мегават-годину, і це вже третє падіння за тиждень, а до початку зимового опалювального сезону залишилося більше місяця.
Зниження європейських цін свідчить про комфортну ситуацію з постачанням – сховища все ще заповнені приблизно на 65%, в Азії ціни також знижуються. Чутливі до цін покупці там переходять на скраплений природний газ, частково витісняючи постачання зі світового ринку, від якого залежить Європа.
«Наразі Європа сильно залежить від ЗПГ, і ми також спостерігаємо, що зі зниженням європейських цін на газ Азія починає залучати більше ЗПГ», – сказав цього тижня в інтерв'ю Марко Заальфранк, голова континентальної Європи з комерційної торгівлі швейцарської компанії Axpo Solutions AG, що займається комунальними послугами та трейдингом.
Ціни зараз близькі до рівнів, які спостерігалися у травні 2021 року, коли росія поступово почала утримувати частину своїх трубопровідних газових потоків на континенті.
«У довгостроковій перспективі було закуплено недостатньо СПГ. СПГ – це глобальна річ, якщо десь відбувається черговий сплеск, якщо Азія збільшує попит, ми завжди відстаємо від поїзда», – сказав Йорг Зельбах-Рентген, головний виконавчий директор MET Germany GmbH.
За даними BloombergNEF, у квітні, травні та червні ЗПГ із США, найбільшого експортера, є більш вигідним для Азії.
Голландські ф'ючерси на перший місяць, європейський газовий бенчмарк, впали на 1,3% – до 22,89 євро за мегават-годину о 9:05 ранку в Амстердамі.
«Рухаючись вперед, не факт, що ми отримаємо весь ЗПГ, який хочемо, – сказав Грегор Петт, головний аналітик німецької енергетичної компанії Uniper SE. – Європа пережила дві м'які зими, і це допомогло. Ми не можемо розраховувати на це в майбутньому».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай і Євросоюз купуватимуть ще більше газу в Катарі замість російського.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].