Європейські ціни на природний газ перебувають на рівні, що спостерігався до початку енергетичної кризи у травні 2021 року

Європейські ціни на природний газ перебувають на рівні, що спостерігався до початку енергетичної кризи у травні 2021 року

Учасники ринку попереджають, що це може спровокувати зростання попиту в Азії

Європейські ціни на природний газ перебувають на рівні, що спостерігався до початку енергетичної кризи у травні 2021 року
Фото: Рexels

Європейські ціни на природний газ торгуються поблизу рівнів, які спостерігалися до того, як у травні 2021 року почався енергетичний дефіцит, і гравці галузі застерігають, що це може спровокувати зростання попиту в Азії.

Про це пише Bloomberg.

Базовий контракт у Нідерландах опустився нижче 23 євро за мегават-годину, і це вже третє падіння за тиждень, а до початку зимового опалювального сезону залишилося більше місяця.

Зниження європейських цін свідчить про комфортну ситуацію з постачанням – сховища все ще заповнені приблизно на 65%, в Азії ціни також знижуються. Чутливі до цін покупці там переходять на скраплений природний газ, частково витісняючи постачання зі світового ринку, від якого залежить Європа.

«Наразі Європа сильно залежить від ЗПГ, і ми також спостерігаємо, що зі зниженням європейських цін на газ Азія починає залучати більше ЗПГ», – сказав цього тижня в інтерв'ю Марко Заальфранк, голова континентальної Європи з комерційної торгівлі швейцарської компанії Axpo Solutions AG, що займається комунальними послугами та трейдингом.

Ціни зараз близькі до рівнів, які спостерігалися у травні 2021 року, коли росія поступово почала утримувати частину своїх трубопровідних газових потоків на континенті.

«У довгостроковій перспективі було закуплено недостатньо СПГ. СПГ – це глобальна річ, якщо десь відбувається черговий сплеск, якщо Азія збільшує попит, ми завжди відстаємо від поїзда», – сказав Йорг Зельбах-Рентген, головний виконавчий директор MET Germany GmbH.

За даними BloombergNEF, у квітні, травні та червні ЗПГ із США, найбільшого експортера, є більш вигідним для Азії.

Голландські ф'ючерси на перший місяць, європейський газовий бенчмарк, впали на 1,3% – до 22,89 євро за мегават-годину о 9:05 ранку в Амстердамі.

«Рухаючись вперед, не факт, що ми отримаємо весь ЗПГ, який хочемо, – сказав Грегор Петт, головний аналітик німецької енергетичної компанії Uniper SE. – Європа пережила дві м'які зими, і це допомогло. Ми не можемо розраховувати на це в майбутньому».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай і Євросоюз купуватимуть ще більше газу в Катарі замість російського.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло