Макрон підняв тему про залучення сухопутних військ НАТО в Україні

Макрон підняв тему про залучення сухопутних військ НАТО в Україні

Серед країн не було єдності щодо цього питання, але ніщо не виключено в подальшому ході війни, заявив французький президент

This text is also available in English
Макрон підняв тему про залучення сухопутних військ НАТО в Україні
фото DR

Президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що західні сухопутні війська можуть бути задіяні в Україні.

«Сьогодні немає консенсусу щодо питання, щоб офіційно направити сухопутні війська (в Україну), але в динамічному розвитку нічого виключати не можна», – заявив Макрон після завершення конференції з надання допомоги Україні в Парижі ввечері в понеділок, 26 лютого, передає DW.

Буде зроблено все можливе, «щоб росія не виграла цієї війни», наводить слова французького президента агентство dpa. Раніше того ж дня Макрон закликав надати Україні більше зброї та ресурсів.

Виступаючи перед початком конференції, в якій взяли участь глави близько двох десятків держав та урядів, включаючи представників Канади та США, президент Франції заявив, що сьогодні безпека всіх «знаходиться під загрозою».

Як підкреслив Макрон, поведінка росії зараз посилюється як на політичному рівні, так і в ході її агресивної війни проти України, тому всім, хто підтримує Україну, «потрібно зробити колективний ривок».

При цьому він зазначив, що не хоче «вступати у війну з російським народом».

Раніше того ж дня відомий своєю проросійською позицією прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, виступаючи в Братиславі перед тим, як вирушити до Парижа на скликану Макроном конференцію, заявив, що окремі західні країни розглядають можливість відправлення своїх військ на територію України на основі двосторонніх угод.

“За його словами, йдеться про «кілька країн – членів НАТО та ЄС», при цьому Фіцо не уточнив, що це за країни, пославшись на «конфіденційну інформацію», передає AFP.

За словами Макрона, на конференції в Парижі було ухвалено рішення про створення коаліції, яка має забезпечити Україну ракетами середньої та великої дальності, а також у короткостроковій перспективі – іншими боєприпасами як з європейських запасів, так і з третіх країн.

Крім того, узгоджено ініціативи щодо кіберзахисту, спільне виробництво зброї, а також захист країн, яким безпосередньо загрожує російський наступ, насамперед Молдови.

Після закінчення паризької зустрічі прем'єр-міністр Чехії Петер Фіала повідомив, що близько 15 країн заявили про свою зацікавленість в ініціативі Праги щодо закупівлі артилерійських боєприпасів у третіх країн та їх реімпорті в Україну. Зокрема, у цьому готові брати участь Нідерланди та надати 100 млн євро, заявив нідерландський прем'єр Марк Рютте.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло